Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Maszek fogorvosnál hogy...

Maszek fogorvosnál hogy szoktak lenni ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

1. A dokinak kell fizetni, vagy a recepción?

2. Előre vagy utólag?

3. Fájdalomcsillapító injekcióért kell külön szólni, vagy automatikusan adnak fúrás előtt?

4. A kabátot be szabad vinni a rendelőbe? (A váróban van fogas, de nem merném kint hagyni.)

5. Az első vizsgálat is pénzbe kerül? (Amikor még csak felméri, mit kell majd csinálni.)

6. Fogmosásra szokott lenni mód ilyen helyeken? (Otthon is megmosom, de jó lenne közvetlenül előtte is.)

(Bocs a buta kérdésekért, de köszi, ha normálisan válaszolsz!) :)



2015. febr. 23. 08:59
 1/10 A kérdező kommentje:
7. Ha küldenek röntgenre, az hogy zajlik? Ott is kell fizetni/bejelentkezni?
2015. febr. 23. 09:04
 2/10 anonim ***** válasza:

akinél én voltam:


1: a dokinál

2: utólag

3: ha alapból nem akar adni, nyugodtan szólj, hogy kérsz, amúgy eddig nálam automatikusan adta

4: én bevittem

5: ha már odamész szerintem el is kezdi a kezelést, kétlem, hogy csak felméri és ad egy másik időpontot (de gondolom van egy alaptarifa csak felmérésre is)

6: wc van mosdóval mindenhol hisz előírás, így ott van lehetőséged fogat mosni

2015. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
röntgent nem tudom arra nekem nem volt szükségem :)
2015. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Különböző helyek vannak. Ismerek olyat, ahol bemész, recepciós fogad, ő nézi meg mikorra jöttél és a végén vele beszéled meg, hogy mikor jössz újra. Neki adod a pénzt előre a röntgenre is. Van ahol recepciós nézi az időpontot, a doki számolja a pénzt és odakísér a végén a recepcióshoz és ő mondja meg mennyi.


Legtöbb helyen csak kint hagyhatod a kabátodat (nem azért mert tilos behozni, hanem kevés hely van, de ez nagyon ritka), ahol recepciós van ott ez szerintem egyáltalán nem gond, meg úgyis csak plusz egy-két ember jöhet be általában, a következő várakozó(k), nem hiszem, hogy bármelyik is elvinné, hiszen mindenki bemondja előre a nevét, telefonszámát, táskádat meg beviheted magaddal.


A fájdalomcsillapítót szinte automatikusan adják mindenhol, inkább azért kell szólni, ha nem kérsz (ilyen ember is van, bár ritka).

Az első vizsgálat a legtöbb helyen pénzbe kerül, de van, ahol ingyen adják, ezt ott kell megkérdezni amit kinéztél helyet.

Fogmosásra van lehetőség, van ahol még kis fogkrémet is adnak ingyen. Egy helyen láttam olyat, hogy a fürdőben mini automatából vehetsz kis utazó készletet.


Szóval nagyjából ahány ház.. :)

Ha nem sürgős járj végig néhány helyet melyik mennyire szimpatikus, beszélj orvossal, stb. és közben ezekre is rákérdezhetsz.

2015. febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Vagy a dokinak,vagy a recepción, rendelőtől függ.

2. Utólag, mert csak azért kell fizetni, amit elvégeztek.

3. Meg szokták kérdezni, hogy kér-e valaki injekciót.

4. Én beviszem a kabátot, mert nincs recepció. A kialakítástól függ, hová kell tenni.

5. Az első vizsgálatot is fizetni kell, hacsak nem hirdeti másképp.

6. Ahová én járok, van mosdó, ott lehet fogat mosni. És fogkrém is ki van téve, ha nem lenne nálam.

2015. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a röntgenért is fizettem, egy magán rendelőben. A CD-t és lemezkét természetesen a kezembe adták.
2015. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bonika2 ***** válasza:
Röntgen van a rendelőben egyből megcsinálja a doki fizetni kell érte az ára attól függ hány fogat röntgenez. Én 1 fog röntgenjéért 1500 Ft-t fizettem a panoráma 4000 Ft-ba került.
2015. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Szerintem, ha maszek fogorvoshoz mész, akkor a dokinak, ha konkrétan magánklinikára mész, ahol alkalmazottak a dokik, akkor a recepción. Pl. fehérváron az Eldentben a dokinál kellett fizetnem, itt pesten a Budapest Dentalban a recepción.

2. Utólag.

3. Automatice adnak, ez evidens. Sőt van ahol érzéstelenítő zselét is.

4. Nyugodtan hagyd kint, de a pénztárcád, telefonod vidd be a rendelőbe, ott általában van egy kis szék, ha esetleg gyerek jön akkor a szülő le tudjon ülni. Én oda pakolok le mindig.

5. Rendelője válogatja.

6. Van mosdó mindenhol, tehát van rá mód.

2015. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam:


1. Recepción, itt kaptam a számlát is.

2. Utólag. A doki összeírja, hogy miket csinált, a recepciós visszaolvassa nekem, és fizetek.

3. Nekem volt egy gyökérkezelésem, ezelőtt meg sem kérdezték, hogy kell-e, azt mondták, kell. Aztán kicseréltettem a régi töméseimet (5-6 db), ezek előtt nem kértem fájdalomcsillapítót.

4. Nem tudom, nyáron voltam, de a táskámat bevittem.

5. Nekem igen, mert azonnal látta, hogy baj van.

6. Nem tudom, nem jutott eszembe ilyen.

7. Röntgen egy külön szobában volt, ahova átkísértek azonnal. Ezt is a végén, a recepción kellett fizetni.


De az ilyen helyeken általában nagyon kedvesek, biztos segítenek, és nem néznek hülyének. :)

2015. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is dokija válogatja, de leírom én is, az enyémnél hogy van.


1. Dokinak. Mondjuk itt nincs recepció.

2. Alkalmanként (utólag - vagyis minden alkalommal, amit épp csinált).

3. Hát az enyém szereti maga eldönteni, hogy kell-e nekem vagy sem, és bár általában nem szokott ezzel gondom lenni, ha nagyon akarok megharcolok érte.

4. Igen. Kabátot, táskát, mindent.

5. Amennyire én látom netes ártáblázatokban, ha adott alkalommal történik kezelés is, akkor a vizsgálat és a kezelési terv ingyenes, ha nem, akkor fizetős. Mondjuk, ha én megyek, akkor már csináltatok is valamit, eleve úgy kérek időpontot.

6. Igen, azért csak van mosdó mindenütt.

7. Nekem ugyan még csak "kisröntgent" csinált (egy fogasat, nem panorámát), de ahhoz a székből sem kellett felkelnem, mindent ott csinált helyben.

2015. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!