Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dalacin nevű antibiotikumot...

Dalacin nevű antibiotikumot kellene hogy szedjek, de a műtét óta még a vizet is alig tudom lenyelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap felvágták az ínyemet, mert a bölcsességfogam nem tudott kijönni, és ezért begyulladt. Tegnap 3kor műtöttek, előtte délben ettem, azóta nem, inni pedig kb. 3-4dl-t ittam. Az orvos ezt az antibiotikumot írta fel, de a műtét óta nem tudok rendesen nyelni (úgy fáj a nyelés, mintha meg lennék fázva, és úgy próbálnék vizet/teát inni). Félek, hogy antibiotikum nélkül belázasodok vagy valami szövődménye lesz a műtétnek.

Köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 26. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Első körben vegyél be vízben oldható fájdalomcsillapítót,azt könnyebben le tudod nyelni. pl.Cataflam V,de ez receptköteles.Gyógyszertárban biztos tudnak adni vmit recept nélkül is.Utána már be fogod tudni venni az antibiotikumot.
2015. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem kapszulát kaptál akkor törd össze. Ha meg kapszula, az hamar lemegy. Nem tudom milyen formában van ez a dalacin. De mindenképp szedd be és ne nyávogj. Nekem is impaktált, fekvő bölcsességfogat kellett kiszedni, tudom, hogy nem kellemes érzés utána, de szedd össze magad és szedd be. Ha fáj a torkod akkor szinte biztos, hogy gyulladás van, tehát nagyon fontos lenne beszedned a mielőbbi gyógyulás érdekében.
2015. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!