Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak itt olyan fiatalok,...

Vannak itt olyan fiatalok, akiknek rosszak a fogai?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen hihetetlen, hogy vigyázok a szájápolásra, mégis törnek a fogaim, lyukadnak... most hidat kellene készíttetnem, de istentelen drága, nem tudom kifizetni... 22 évesen ezt nagyon korainak tartom. Van valaki hasonló helyzetben?

2015. márc. 5. 22:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

30 éves vagyok, sajnos nekem is törtek a fogaim. Napi 2 fogmosás, és cukormentes rágó, és más a helyzet!

Viszont a fogdokik elcseszték a fogaimat, pontosan 4-et.

Lecsiszolás, korona, híd felejtős! Idővel alábüdösödik, csak a probléma van vele. Sajnos le kell nyelni, de ha már egy fogra korona kell, akkor implantátummal kell pótolni, abból is a csavarozható koronás változat (ez a legújabb).

A dokik persze győzködnek hogy így meg úgy jó lesz, de nem. Ha utánaolvasol a neten, rájössz mennyire nem jó a ragasztott korona, és mennyivel másabb egy implantátum. Gyökérkezelés + korona kb. 80e (cirkon koronával), implantátum csavaros cirkon koronával kb. 200e, viszont ég és föld a különbség.

2015. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Lilian'swondervalley válasza:
74%

23 evesen kb 8 tomott 2 gyokerkezelt, illetve 4 kihuzott fogakkal en is el vagyok keseredve.

Premium fogkremek es szajvizek, fogselyem ellenere ilyenek a fogaim, valamint barmit teszek is, sargulnak.

Ez genetika, ugyanolyan mint a ritka, vekonyszalu haj.

2015. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok milliomos, hogy ki tudja fizetni bármelyiket is. A hídas megoldás nekem sem annyira tetszik, de a beültetős sem. Azt nekem nem lehet egyébként más betegség miatt.
2015. márc. 5. 22:17
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem 3 van kihúzva, és kettő egymás mellett. Nagyon kell oda a híd, ha nem akarok deformitást. 5 tömve is. Egyelőre.

Tudom,hogy genetikai nagy részben, a szüleimnek sem jók a fogai, de már komolyan elgondolkodtam, hogy inkább rakatok be műt az össze helyett... :D :(

2015. márc. 5. 22:23
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát nekem is hasonló a helyzet. :(

Most éppen egy fémmel tömött fogamat kezdi ki az előtte álló lyukas fogam...

Szép lesz, ha a fémet is elkezdi marni.


És mellesleg már utálom a fogorvosokat és olyanokat is gondolok, hogy az összes csak a szenvedésedet akarja látni, meg porig aláz, hogy te milyen trehány alak vagy, aki szarik a fogaira.

2015. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem is az az érzésem, hogy úgy látják, hogy nem foglalkozunk a fogunkkal. Pedig ismerek olyan embereket, akik életükben nem mosták meg a fogukat, 40 évesek, és nincs semmi bajuk...
2015. márc. 5. 22:43
 7/16 Lilian'swondervalley válasza:
51%

Amikor a fem tomeseket mentem feherre csereltetni+gyokerkezelt is, azzal kezdte hogy dicseretes a dentalhigieniam. Pedig nem vakitottak a fogaim feheren.

Latjak ok melyik megy tonkre apolatlansag miatt es melyik az amelyiknek eleve keves volt megirva.

bocsi az ekezetek hianya miatt :-) Gondolom attol, hogy fogorvosok attol meg ok is kuszkodhetnek ilyesmi gondokkal ;-) :-D

2015. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Látják...és hiába mosom min. egyszer egy nap a fogamat, lazán ráfogják majd, hogy ápolatlan!!!4444444444444

Ja, reggeltől estig sikálni kellene, fogselymezni, öblögetni. Majd akkor talán nem fogják mondani ápolatlannak.

2015. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

#6: ez az. Van, aki 0szor mossa a fogát és tessék.


Ez olyan, mintha:

(nem találom a képet, de van 2 kép felül és 2 alul.(


Első kép, a legfelső baloldalon: egy rakás kaja(mindenféle), eszi ezeket egy ember. A jobb felső képen az, aki evett, szépen kifújja magát és semmi gond.

A második sorban, vagyis az utolsóban, az első képen van egy nő, egy pohár vízzel a kezében.

Az utolsó, negyedik képen meg az van, hogy levegőben a pohár, amiben még mindig ott a víz, a nő meg kétszer akkorra lett.

2015. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Mégis meglett a kép:

[link]

2015. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!