Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt állandó fogszabályzóm,4...

Volt állandó fogszabályzóm,4 éven át éjszakait hordtam utána. Kérdés: Ha nem hordom tovább az éjjelit, teljesen visszaállnak a fogaim?

Figyelt kérdés

15 éves koromban került fel az állandó, kb másfél évig hordtam. A fogorvos 2,5 évet saccolt elegendőnek az éjszakaira, de kevésnek gondoltam, mert miután párszor nem pattintottam fel éjjelre, másnap megint elkezdtek visszamozogni. Így hát kénytelen voltam tovább hordani.

4 év után megelégeltem az egész macerát, onnantól nem is hordtam tovább.

Plusz háttérinfó: az állandó leszedése után kb fél éven belül műttettem ki a bölcsességfogaimat fogorvosom ajánlásával. Sajnálom, hogy nem az állandó feltevése előtt gondolt erre, de lehet, hogy volt oka rá. A műtétek után hetekig nem tudtam hordani az éjszakaikat, munkájának kárára.

Valóban van olyan, aki egész életében hordja őket?



2015. márc. 12. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:

nincs az a kócos fogsor, amit 4 év alatt ne lehetne végleg rendbetenni. Szerintem még súlyos esetekben is elég 2 év, persze állandó.

A fogaid azért mozogtak vissza, mert a bölcsességfogak tolták őket. Ha azok bennmaradnak, semmit nem ér sem az állandó, sem az éjszakai.

2015. márc. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az állandó a fogaimat helyretette, nem azzal van a gond, az éjszakai csak rögzítésre szolgál.

Annak ellenére, hogy ki lettek húzva a bölcsességfogaim még mindig mozognak!! Mintha keresnék az eredeti pozíciójukat... Csak ettől tartok....

2015. márc. 12. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetfüggő a dolog. Van aki tojik a retenciós fázisra és nem hordja az éjszakait és mégsem állnak vissza a fogai, van aki meg hordja és amint abbahagyja visszamozognak. Én épp ezért fogok biztosra menni és a kezelés végén ragasztatok belülre fix retainert. Az tuti a helyükön tartja a fogaim majd. Ha Te is ettől tartasz akkor javaslom.
2015. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!