Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség, beütött a karma,...

Segítség, beütött a karma, hogyan fogom én ezt túlélni? Gyökér kezelt fog, bölcsesség fog, gyulladt fog.

Figyelt kérdés
Egyre inkább hiszem, hogy létezik a karma, úgy látszik kaptam egy jó nagy pofont...Van egy fogam, a története már-már megfilmesítésre alkalmas...Még általános iskolában kapott amalgán tömést az egyik felső rágófogam. Ez sikeresen elkezdett kipotyogni, mikor várandós lettem, elmentem hát fogorvoshoz. Ott gyökérkezelést kaptam, ami úgy megkínzott, hogy nem mertem visszamenni a következő körre, benne maradt egy ideiglenes tömés. Elvoltam pár évig, átszoktam a rágással a másik oldalra. Na, ott aztán úgy begyulladt egy másik felső rágófogam, hogy muszáj volt elmennem fogorvoshoz. Ott ezt az utóbbit gyökér kezelték, felépítették, jó kis tortúra volt vele, de meglett végül. A másikat is gyökér kezelte újra az orvos, de nem bírta az ideiglenes tömést (nagyon nem), így arra megszületett az ítélet: húzás. A doki mondta, hogy készüljek fel lelkiekben, na én 2 évig készültem:D Mikorra megérett a döntés bennem, hogy ideje kihúzatni, felhívtam a fogorvost, aki még kedden adott időpontot holnapra (szóval 10-én 16-ra). Mit ad Isten, előtte már elkezdte a mocorgást, de beindult alul egy bölcsességfogam, ami szépen eltolta alul a fogaimat, és eléggé feszül, fáj végig az egész bal oldal alul. De hogy ez még ne legyen minden, a már korábban említett, hosszas gyökérkezeléssel megmentett fogam is elkezdett fájni 4 napja. Folyamatosan fáj, nem kell hozzá birizgálni, és egyre jobban. Tudna valaki valami okosat mondani, hogy hogyan fog ezeknek a fogaknak a rendezése zajlani? Tudom már közel van a holnap, de mégis nagyon félek, és csak ezen agyalok már egy hete:( Antibiotikumot ma kell elkezdenem szedni, Augmentin Duo-t, mert még szoptatok.
2015. márc. 15. 08:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezért kell mindig mihamarabb elmenni a fogorvoshoz, mihelyst akárcsak egy ici-pici lyukacska van a fogon. A fog soha semmilyen körülmények között nem fog meggyógyulni magától és erre még példa se volt a történelem folyamán.

De mit kell ezen stresszelni meg félni? A procedúra csak addig kellemetlen amíg tart, egyébként is adnak érzéstelenítőt. A hónapokig-évekig tartó állandó fogfájás ezerszer rosszabb mint egyszer beleülni abba a székbe és leszámolni a fájdalommal.

2015. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!