Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGKRÉMEK közötti különbség?

FOGKRÉMEK közötti különbség?

Figyelt kérdés
Gondoljátok, hogy a fogkrémek az ár növekedésével egyenes arányban növekszik a minősége is??? Egy drága fogkrém jobb, sokkal jobb vagy ugyan olyan mint egy olcsóbb kategóriás??? Pl. A Lidl-ben kapható saját márkás, nem tudja ugyan azt mint a hiperben vásárolt pl. Signál????? Az olcsóbb kategóriás nem óvja kellően fogainkat???

2015. márc. 16. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Nincsen lényegi különbség. A nagy multik sajátmárkás kozmetikai termékei, így például a fogkrém is, ugyanolyan minőségű, mint a márkás cikkek.

Én a Tesco sajátmárkás fogkrémét használom, nincs vele semmi baj.

2015. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

A nagy márkák és a lidl fogkrémje közt szerintem semmi különbség nincs. Ami tartalmaz gyógynövény-kivonatot vagy speciális érzékeny fogra van az drágább de valaki szerint megéri.

Fluorid mentes fogkrémet használok amúgy.

2015. márc. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 *Glissade* válasza:
71%

Használj saját készitésű fogkrémet!


A boltik közül én egyiket sem javaslom! Tele vannak nindenféle kemikáliákkal, vegyi anyagokkal; ezek tubusos mérgek!


Azért nem fogják megvédeni a fogaidat mert:

Fogmosás és evés közben kioldoldódnak a fogaidból az ásványi anyagok pl. kálcium egy része.

Ezeknek az ételben található tápanyagokból kellene ismét vissza kerülniük a fogba! Ha ez nem történik meg, az okozza a fogszuvasodást.


Mindent össze vetve, nem a cukor, szénhidrát fogyasztás okozza a szuvasságot, hanem a tápanyaghiány és a sok előre gyártott szemét kaja.

A fogkrém pedig nem fogja megvédeni a fogaidat.

Ha hatásos kombináció lenne a fogkrém+ fogkefe, nem lenne ennyi szuvas fog.

Tehát ok: A szemét kaja és az ugyancsak silány minőségű fogkrém- amiből majdnem mindegy, hogy melyiket használod.


Hacsak nem készítész magadnak otthon, magas minőségű fogkrémet!

2015. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3-nak igaza van, bár nem tudom mit ért a házi fogkrém alatt, de valóban, a fogkrémek azon túl, hogy az ételmaradékot letakarítják a fogak közül, nem sokat tesznek.

A megfelelő táplálkozással lehet erős fogad, maximum az ínyed állapotát tudod öblögetővel javítani.


Nekem egyszer fogorvos a fogkefékkel kapcsolatban mondta, hogy tök mindegy milyet használsz, a technika a lényeg amivel súrolsz, nem az hogy ilyen-olyan a sörtéje meg hogy hajlik a feje.

2015. márc. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *Glissade* válasza:

Kedves utolsó, ha gondolod nagyon szivesen megadok neked privátba receptet!

Részletesen leírva melyik összetevő miért került bele :)


Fogkefe: Nincs szükség semmilyen "fazonranyírt" divatos- szines sürtéjű fogkefére! Ezek csak dekorációk :)

2015. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. márc. 23. 19:18
 7/7 A kérdező kommentje:
*Glissade* nevű felhasználó ha megkérlek nekem küldhetnél privátban fogkrém receptet! Köszönöm
2015. márc. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!