Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma voltam fogtömésen, a jobb...

Ma voltam fogtömésen, a jobb felső 4-es fogamon volt egy kis szuvasodás. Miután kiment a zsibbadás, egyre inkább kezdtem érezni fájdalmat a jobboldali arcomban, kb. a járomcsont alatt, és kicsit meg is van duzzadva, úgy érzem. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Vettem be fájdalomcsillapítót, most nem érzek fájdalmat, de előtte nagyon rossz volt, néha már könnyeztem. Arra gondoltam, hogy az injekciótól lehet, de vajon miért? Tömték már be más fogamat is, de sosem volt még ilyen utána. És a tömött fog sem volt vészesen szuvas.
2015. márc. 20. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis. Lehet, hogy megis betegebb volt a fog mint hitted, es a doki is kicsit durvabb lehetett. Ha nem mulik a duzzanat akkor menj vissza a dokihoz. De arra szamits, hogy kb 1 honapig erzekenyebb lesz a fogad es a kornyeke.
2015. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

De igazából teljesen panaszmentes voltam, nem fájt a fogam, nem is volt érzékeny, csak azért mentem el tömésre hogy a szuvasság ne legyen rosszabb.

2015. márc. 20. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat hogy a fúrásra, a tömőanyagra vagy az érzéstelenítésre (nem az anyagra, hanem a tűszúrás helyére) érzékenyen reagál a szervezet és felduzzad az arc. Menjél vissza a fogászatra, mert ők tudják hogy milyen anyagot és eszközöket használtak. A hétvégén csak ügyelet van, ott maximum antibiotikummal vagy párakötéssel tudnak segíteni. De hétfőn mindenképp menj vissza ehhez a dokihoz.

Friss levegő, vitaminok is jót tesznek - aggódnod nem kell, ilyesmi a fogászati kezelés után bárkivel előfordulhat. Esetleg ha más tünetek jelentkeznek: rosszullét, láz, hányinger akkor azonnal ügyelet.

2015. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2015. márc. 20. 20:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Injekció helye is fájhat pár napig, tegyél hidegvizes borogatást az arcodra és ha hétfőn is fáj még, akkor menj vissza a fogorvoshoz.
2015. márc. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!