Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2hét mulva kapok fogszabályzót...

2hét mulva kapok fogszabályzót (allandó) Várom, de félek is tőle. Ráadásul fuvolázok és másnap versenyre is megyünk. Tudtok tapasztalatokat mondani még akkor is ha esetleg nem hangszeres vagy bármi más hangszeren játszik?

Figyelt kérdés

Ráadásul nekem alsó felső kell

Tehát olyanok érdekelnének hogy mit lehet enni utánna,előtte.Milyen érzés mikor felrakják.Milyen utánna.

szóval minden tapasztalat érdekel

13/lány


2015. márc. 26. 20:27
 1/3 A kérdező kommentje:
senki sehol? :-(
2015. márc. 26. 21:01
 2/3 anonim válasza:
Eléggé nehéz leírni az érzést. Először csak a felsőt rakják fel (legalábbis velem így volt és minden fogszabályzós ismerősömmel), én úgy éreztem utána, mintha nőtt volna egy harmadik ajkam. Nagyon furcsa, de váratlanul hamar meg fogod szokni. Enni 3 óráig nem lehet a felrakás után. 3 óra elteltével elvileg már bármit ehetsz, de erre nem leszel képes, mert a fogaid már kimozdulnak a helyükről és nehéz lesz rágni. Nekem önmagában nem fájt, csak ha ettem. (viszont előtte a szeparálás az egy fájdalmas folyamat, nagyon feszíti az állkapcsot, de ez nem mindenkinél szükséges). Amikor felrakják szétfeszítik a száddal, de ez nem fájdalmas, nem érzel semmit (az ajkaid kicserepesedhetnek, érdemes előtte "be-labellózni" ;) ). A verseny húzós lesz, régen én is fuvoláztam, fogszabival soha nem próbáltam, de először biztos furcsa lesz, gyakorolj sokat miután feltették (szerencse h valószínű az alsót még nem teszik fel, a fuvolázásnál az jobban nyomja az ajkaidat). Nagyjából ennyi, ha keskeny ajkaid vannak és kis állad akkor jól fog állni, ellenkező esetben nem tudom megmondani. Nekem személy szerint nagyon nehéz a száj becsukása, ez idegesítő, de még csak 2 hónapja kaptam meg, remélem ezt is majd megszokom. Hát nagyjából ennyi, remélem tudtam segíteni.
2015. márc. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segitséget. remélem nekem is igy lesz.
2015. márc. 28. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!