Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzóval...

Állandó fogszabályzóval meddig nem tudok enni? Több lent.

Figyelt kérdés
Harmadik napja van fent a fogszabályzóm.Egyszerűen megőrülök,elegem van,fáj,szúr,húzza.Akárhogy rakom rá a viaszt akkor is rossz.Teljbegrízen kívül semmi nem megy le.Éhes vagyok,de nem megy le más.Zavar a szájpadlásomnál az a tágító vagy mi,mindig beleakad a kaja.Szúrja a nyelvemet,a szám 10x akkorára van dagadva.Mikor beszélek fáj a nyelvem és teljesen selypítek.Ez mikor fog elmúlni?Kérlek szépen írjatok valami biztatót mert megzavarodok.

2015. ápr. 4. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj, egy-két hónaoig ne egyél csak tejbegrízt.
2015. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Egy két hónap?:O

én felakasztom magam.

2015. ápr. 4. 21:39
 3/19 anonim ***** válasza:

Nyugi, el fog múlni, még lehet, hogy 1-2 hétig fájni fog, de egyre jobb lesz. Tudom hogy rossz, nekem is folyton becsípte a szájpadlástágító a nyelvem, hólyagos lett tőle... Ha uncsi a tejbegríz, próbálj meg még pl. valamilyen főzeléket vagy krumplipürét enni mondjuk halrudacskával, az jó omlós, nem kell rágni.

Hidd el, nekem 2,5 évig volt fenn, de szinte a testrészemmé vált, és megérte a végeredmény. Csak tarts ki most egy kicsit, később örülni fogsz neki :)

2015. ápr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A selypites nem baj, azt hiszem az nem fog teljesen elmulni, legalabbis az egyik baratnomnel nem mult el. Most kerdeztem meg tole, csak neked, hogy meddig nem tudott enni. Azt mondta, hogy a fajdalom egy hetig volt, a kaja meg ket napig nala. De szerintem egy hetnel max tobb nem lesz. Sokan voltak vannak az osztalyban fogszabalyzoval, egy hetig jartak csak joghurttal suliba:) nyugi:)
2015. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm:(
2015. ápr. 4. 21:45
 6/19 anonim ***** válasza:
Tudom milyen érzés. Én kb 2 hétig szenvedtem így vele, már a végén majd megőrültem. Én is pépes kajákon meg leveseken éltem, a levesbe is ami darabos volt összepépeltem így is. Húsféléket csak nagyon pici cafatokban tudtam megenni, a péksütiket is tejben áztatva ettem, borzalmas volt, nekem amikor felrakták 1 napig semmit nem bírtam enni nekem is beakadt a nyelvem mindenhová, már majdnem azon voltam hogy inkább kirántom a francba akár a fogaimmal együtt. Utána pár napig inkább feszített meg kellemetlen volt de nem fájt annyira hogy megbolondultam tőle, de az evés mint írtam kínhalál volt számomra. Utána már fokozatosan jobb lett. 1 hónap után már kezdtem megszokni és már jobban is tudtam enni normál kajákat. Fél év után már szinte észre sem vettem hogy bent van, jó vigyázni kellett de nem volt vészes. Picivel több mint 1 év után kiszedték, és kaptam éjszakait helyette, az már egy fokkal jobb volt csak fura volt alvásnál. Aztán szépen lassan azt is elhagytam, az eredmény szempontjából megérte szenvedni vele.
2015. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ne legy szomoru:) a vegeredmeny szep lesz:)
2015. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szeretem az ilyeneket olvasni,valahogy mindig erőt ad:)
2015. ápr. 4. 21:51
 9/19 A kérdező kommentje:
Amúgy olyan képeket nem tudnátok küldeni hogy fogszabályozás előtt és után?:)
2015. ápr. 4. 22:19
 10/19 anonim ***** válasza:

Tessék:


[link]


Én nem engedtem a foghúzást-ezért is kellett a tágító-, viszont így nem lett tökéletes, a fenti fogaim még mindig egy kicsit előre állnak, de szerintem összességében szép lett :) Életem egyik legjobb döntése volt, nem fogod megbánni te sem, ebben biztos vagyok.

2015. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!