Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek kihúzassam a fogamat?

Szerintetek kihúzassam a fogamat?

Figyelt kérdés

Előzőhét hétvégén elkezdett a fájni a fogam, múlt csütörtökön el is mentem a fogorvoshoz, hogy mit tud vele kezdeni. Erre mondja, hogy ezt már ki kell húzni, de ezt a fogamat 04.24.-én tömte be. Kérdeztem tőle, hogy esetleg gyökérkezelés vagy ilyesmi? Erre csak elkezdte rázni a fejét. Mondtam neki, hogy akkor ha nem múlik el a fájdalom egy hét múlva akkor visszamegyek, és most az a helyzet, hogy magától nem kezd már el fájni, ha csak hozzá érek a másik fogammal (összeszorítóm a számat), nem tudok ott enni se meg semmi.

Vettem pénteken sensodyne (Fluoride) fogkrémet, signal vertical expert fogkefét és listerinet is. Lehet ezektől lett jobb valamivel..mert már fájdalomcsillapító sem kell rá bevennem.


Köszi előre is a válaszokat!



2015. máj. 12. 21:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ha fáj még mindig akkor igen,de ha nem szeretnéd akkor majd a fogorvos.;-)
2015. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Huzasd ki ha doki azt mondja,minel elobb nehogy nagyobb baj legyen..csontelhalás stb...tapasztalat...
2015. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha SZTK fogorvos volt, akkor keress fel egy nagyon jól (röntgennel is) felszerelt magánfogorvost. A drágább, bonyolultabb, lassúbb dolgokat a TB nem szereti finanszírozni. Saját fogat a lehető legtovább meg kell tartani !!!
2015. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyökérkezeléssel meg lehet menteni, menj el egy másik fogorvoshoz.
2015. máj. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak, akik értelmesen tudtak válaszolni!

Nem mehetek másik fogorvoshoz, mert körzetenként van beosztva, hogy ki hova tartozik..

2015. máj. 13. 20:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Tehát SZTK-ban voltál. Ez mindent megmagyaráz. Ha az anyagi lehetőségeid engedik, Menj el egy privát rendelőbe! Egy röntgen olyan 6 ezer körül van (kisebb eltérések lehetnek) és meg tudják mondani mi mindent lehet kezdeni a fogaddal. Szinte kizárt, hogy ne lehetne megmenteni. Kapsz kezelési tervet, árajánlatot. Ha sokallod, még mindig dönthetsz a foghúzás mellett végső esetben. Látod, ennyit ér a TB alapú egészségügy. Tömés, húzás. Minden más ismeretlen a számukra.
2015. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az mitől van, hogy elkezdett mozogni? Nem nagyon.
2015. máj. 14. 18:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy gyulladás alakult ki a fogágyban.
2015. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De most ezt nem értem, hogy mitől..
2015. máj. 14. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a gyökér már fertőzött volt és úgy lett letömve a fog, hogy valójában szükséges lett volna egy gyökérkezelés.
2015. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!