Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon picit mozgó, illetve...

Nagyon picit mozgó, illetve mozgatható fog esetén merjek használni fogselymet?

Figyelt kérdés

Egy baleset következtében,meglazult az egyik fogam.

Előre is köszönöm!


2015. máj. 15. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvosnak mutattad már? Lehet, hogy tudnak valamit csinálni, hogy ne mozogjon, inkább fogköztisztító kefét ajánlok.
2015. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne! Addig nem tudod kihagyni azt az 1 fogat, míg kicsit vissza nem szorít az íny? Viszont sűrűn borogasd nagyon hideg vízzel, nekem így "állt vissza" az első fogam, ami kb fél centire kimozdult.
2015. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Komolyan? Hú,az nagyon jó lenne,köszönöm! Persze ,voltam dokinál ,hát... várni kell,hogy elhal-e a fog ,stb, de már nagyon kivagyok,mert 2 hete volt,és még sokat kell várni,tudom.. :( Ráadásul,egy picike bevérzés keletkezett az ínyemnél,és ott most vissza húzódott kicsikét az íny. :( Szóval,azt mondod borogassam? Valamilyen más módszert nem tudnál rá ajánlani? Azért kérdeztem a fogselymet,mert ugye félek,hogy ahol vissza húzódott az íny,a lepedék,bacik,stb, könnyebben behatol,de akkor rendben,nem használok.
2015. máj. 15. 16:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Ami a mozgást illeti,doki azt mondta,hogy annyira pici mértékben mozgatható csak,hogy az nem indokolja a sínezést.
2015. máj. 15. 16:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem,hogy neked is baleset miatt mozdult ki? Próbáltam most az előbb hideg fülpiszkálót oda érinteni,de érzékeny tőle a fogam.
2015. máj. 15. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg keress fel egy paradontológus. Nagyon kevés van az országban és a többségük magánrendelésen dolgozik, viszont ők jobban értenek a sínezéshet mint a fogorvos.

Egyébként 3 hónap kell, míg a gyökér körüli szövetek becsontosodnak és fixen marad a fog. Persze ha csak nagyon kicsit mozog, akkor simán életben maradhat a fogbél.

Most iszonyúan fontos a szájhigiénia, mert ha a fog és az íny közé most lepedék kerül, akkor nagyobb eséllyel képződik tasak. Nagyon óvatosan, de kell fogselymezni és a fogköztisztító kefe is jöhet. Szájvíznek meg használj corsodylt, klórhexidint vagy a gyógyszertárból curaseptet.

2015. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*paradontológusT - bocsi
2015. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Bizakodom nagyon.Igen,csak nagyon picit mozog,szerencsére.
2015. máj. 17. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!