Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosnál lidocain injekci...

A fogorvosnál lidocain injekciót adtak és nagyon elkezdett dobogni a szívem, utána pedig nagyon lelassult. Mással is előfordult már ilyen? Ez normális?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat

2015. máj. 29. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy izgultál? Mondjuk nálam akkor kezdett el verni nagyon a szívem, amikor közelített a tűvel, és már 180as volt a pulzusom mikor beszúrta, rá 2 perccel visszaállt 96ra.. pfuhh..
2015. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rám is ilyen hatással van mindig.
2015. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Igen, van benne adrenalin. Én fel szoktam utána pörögni, meg kicsit remegek, pár nappal később később pedig szúrni szokott a szívem.
2015. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Nincs adrenalin a lidocainban, ez oltári nagy baromság.

Ellenben a félelem termel adrenalint, szóval valószínű maga a beavatkozás okozta ezt nálad és nem az amit beadtak.

2015. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Lidocain a szívre is hat, így előfordul érzékenyebb betegeknél, hogy szívritmus-zavarokat okoz.
2015. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs adrenalin a lidocainban, ez oltári nagy baromság."

A lidocainban tényleg nincs, de a fogászatban szeretik az adrenalinnal kevert fajtáját használni, mert gyorsabban szétterjed és nagyobb területen hat.

[link]

2015. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van benne adrenalin, kevés, az érszűkítő hatás miatt teszik bele. Ma már több féle érzéstelenítő van, igazából szerintem csak az sztk-s orvosok használnak sima lidocaint. Én a maszeknál mást szoktam kapni, erősebbet. És nem a stressz termeli az adrenalint, mert én rendszeresen jártam, nem is vagyok stresszes a fogorvostól és nem azért szúr utána a szívem 3 nap múlva, mert stresszes lennék.
2015. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Van benne adrenalin, kevés, az érszűkítő hatás miatt teszik bele. Ma már több féle érzéstelenítő van, igazából szerintem csak az sztk-s orvosok használnak sima lidocaint. Én a maszeknál mást szoktam kapni, erősebbet. És nem a stressz termeli az adrenalint, mert én rendszeresen jártam, nem is vagyok stresszes a fogorvostól és nem azért szúr utána a szívem 3 nap múlva, mert stresszes lennék."

Pontosabban az érTÁGÍTÓ hatása miatt teszik bele. A pulzus növekedését és a szívdobogást pedig az okozza hogy a kitágult erek megdolgoztatják a szívet. Éppen ezért a szív-érrendszeri és egyéb betegségeknél tilos adrenalinos injekciót adni. Minden fogászati rendelőnek (körzetis vagy magán) rendelkeznie kell adrenalinos és sima lidokainnal is, illetve még legalább két másik hatóanyagú érzéstelenítővel. Innentől fogva fogorvos válogatja hogy ki mit szeret használni. Természetesen az is lehetséges, hogy valaki a lidokainra érzékeny vagy a kezelés közben lassan és ritkábban vesz levegőt, ezért az oxigénhiány miatt pedig emelkedik a pulzusa. Ilyen esetben azonnal jelezni kell a fogorvosnak.

2015. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Legközelebb mindenképp mondom az orvosomnak.
2015. máj. 31. 00:16
 10/11 anonim ***** válasza:

engedm megkérdezett az SZTK osvos, hogy magas-e a vérnyomásom, ondtam, hogy ige,

erre mást adott, mint amit szokott,

de vagy nem jó helyre szúrta, vagy rosszvolt a szer, mert nem hatott, és aikor a gyökérkezelt fogat kihúzta, ki tudtam volna a ház falát rúgni a fájdalomtól

2015. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!