Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok, van akinek...

Fogszabályzósok, van akinek emiatt van fogszabályzója? (Lent)

Figyelt kérdés

Nekem van egy fogam, ami rossz helyre nőtt, nem tudom mi ennek a rendes megnevezése, az ínyemből nőtt ki, nem volt neki hely, ezért nem tudott a helyére lenőni.

Voltam fogdokinál, azt mondta ki kell húzni az alatta lévőt és fogszabályzóval lehúzni a fenti fogat a helyére.

Az lenne a kérdésem, hogy akinek volt hasonló problémája, annak ez hogy működött?

Mennyi idő volt mire lejött a foga, de a leginkább fontos, hogy rendes fogszabályzót kell viselnie? Vagy csak éjszakait, és mennyibe kerül a fogszabályzó?

Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de mivel nekem nem kéne alulra-felülre, csak fentre, és lehet nem is állandó kéne, így feltételezem olcsóbb.

Előre is köszi.



2015. jún. 22. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem már régen volt, de szerintem neked állandót raknának fel, és minimum egy évesre saccolom.
2015. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azt hogy alulra meg fölülre is kell-e, azt ránézésre nem fogják neked megállapítani. mert a két állkapcsot szinkronba kell hozni, és ez nem csak esztétikai kérdés.

viszont látom, keveset tudsz a dologról.

ha egyet tanácsolhatok, keress egy olyan dokit, aki nem foghúzással akarja "megoldani" a problémát.

nagyon sokan megbánják az ilyen megoldásokat. utána diszfunkcionális lesz a harapásuk, stb. Nem véletlenül nőttek oda azok a fogak. Lehet, hogy a foghúzástól szép lesz, de az is lehet, hogy mindig viselned kell a fogad hátsó oldalán egy fém ívet. meg az is lehet, hogy csikorgatni fogod a fogad éjszaka, ha rossz a harapás.

tehát rendesen nézz utána, és ne egy barbárral csináltasd meg.

2015. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam ennek már 15 éve, de tökéletes lett a fogsorom. Felragasztott, vagyis "állandó" fogszabályozóm volt másfél-két évig (pontosan már nem emlékszem.)
2015. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, arra nem emlékeztek, hogy mennyibe került?
2015. jún. 22. 20:52
 5/7 anonim válasza:
Nekem még most is állandó fogszabályzóm van, de ugyanebből az okból kifolyólag.kb 4-5 hónap alatt lehúzódott a fogam, és már nagyon szépek, rendezettek. Egy állandó fogszabályzó 40000 Ft a 18 éven aluliaknak, viszont ha alulra és fentre is kell, az ugye összesen 80000 Ft.
2015. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos én már 18 felett vagyok :/

Mondjuk az tuti, hogy én csak felülre rakatnék, az alsó fogsorommal semmi baj nincs.

2015. jún. 23. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan, hogy mit írtál vagyis hat nem tudom elképzelni :D


Nekem 70e volt csak a felső es allamin ( 15 eves vagyok most, picit több, mint 1 éve van fent)

Nem tudom, hogy az 5. Valaszolonak hol csinaltak meg 40e-t

( igaz, nekem belül van szajpadlastagito, de nem hinnem, hogy az meg plusz 30e lett volna :D )

2015. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!