Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört egy nagyon pici darab...

Letört egy nagyon pici darab a felső fogsorom egyik fogából, most meg a szám a fog környékén picit megduzzadt és egy kis hólyag lett rajta. Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés
Ha összeharapok a törött foggal, nem fáj, ha az ujjammal megnyomom akkor érezhetően kicsit fáj. Péntek reggel óta magától kezdődött, akkor még enyhén éreztem is ha megérintettem hogy ott nem kéne élesnek lenni a fog aljának, tehát friss törés. Ha színezett folyadékokat iszok vagy meleg ételt eszek, megfájdul, gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapítóval beszedéstől számolva 1-1.5 óra múlva elmúlik és kb. 10 és fél óráig hat. Megnéztem, és nem a felső ínyemen hanem a számon van a hólyag. Ez mára keletkezett, mert ma fél2 körül kezdett fájni és valahogy kibírtam hogy nem vettemm be rá semmit és visszaaludtam 1 óra múlva. Holnap valószínűleg elmegyek a fogorvoshoz, de van értelme, vagy a fájdalom magától eltűnik pár nap után?

2015. jún. 28. 08:56
 1/3 anonim válasza:

Sajnos nekem is így kezdődött, letört, aztán egy kis idő után úgy begyulladt mint az állat! Szerintem holnap mindenképp menj el fogorvoshoz, mert még mindig jobban jársz ha tömik, mintha gyökér kezelnék, vagy húznák! Az enyémet betömték, de rosszul, ezért sajna ki kellett húzni!

Jobbulást!

2015. jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A törött fog semennyi idő alatt nem múlik el magától, vagy betömeted, vagy tovább fog töredezni, és hossz fájdalmas küzdelemben veszíted el végképp. Nem nő vissza.
2015. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elmentem orvoshoz vele, és rakott egy lyukat az innyembe rá 1 héttel azt betömte gyógyszeres töméssel, és jövő héten lesz a 3. alkalom hogy megint megyek hozzá.

Egyébként első procedúra óta nem fáj.

2015. júl. 11. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!