Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rossz fogaim vannak....

Nagyon rossz fogaim vannak. Mit tudnék tenni az egészségükért?

Figyelt kérdés
Rengeteg lyukas fogam van állandóan fogorvoshoz járok. Ma is betömtek egyet azonban a tömés már most kiesett.. Ápolom a fogaimat mégse látom értelmét, mert csak a baj van velük. Ráadásul rengeteg pénzt visz el, mert fogszabályzóm is van. Fogalmam sincs mit kéne tennem. Bárcsak ne is lennének..

2015. júl. 2. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Rossz fogorvoshoz jársz. Menj el egy normálishoz, aki nem olyan tömést csinál, ami kiesik. Ez nagyon fontos, most még tehetsz érte, később már egyre kevésbé. Nekem van olyan tömésem, ami 30 éves, ki akartam már cseréltetni de több fogorvos is lebeszélt róla. Nem szabadna, hogy kiessen egy tömés. Inkább fizess maszeknak, hidd el jobban jársz.
2015. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és fontos a jó fogkrém, jó fajta fogkefe, ne a legolcsóbb legyen. Esti fogmosás után használj öblögetőt is, ebből jó a legolcsóbb pl. Rossmann saját márkás, 500 Ft-os. Szedj időnként nagyobb dózisú C vitamint, sajnos ezt nekem egyik doki sem mondta, magamtól jöttem rá, hogy a C vitamin segített a legtöbbet.
2015. júl. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és ha vannak lukak, fogközök, akkor vegyél pici fogköztisztító kefét is, hogy biztosan ne feküdj le maradékokkal a szádban. (fogvájó ezt nem helyettesíti)
2015. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Használj flour tartalmú fogkrémet és szájvizet. Mosd naponta kétszer, legalább 2 percig, de ne túl erősen, mert akkor megsérted a zománcot. Savas ételek, italok után ne moss fogat minimum fél óráig. A fogszabályozó miatt jobban oda kell figyelned a tisztításra.

És igen, a tömésnek nem szabad kiesnie!

2015. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Minden amit leírtatok a szájápolásom része :( Mindenből a legdrágábbat veszem. Mindezek ellenére ilyenek a fogaim.. A kalciumról hallottam még, de így is éppen elég tejet ittam szóval abban sem volt hiány. A fogorvosom nagyon jó, sok fogamat betömte már és egyikből se esett ki a tömés. Lehet hogy én csináltam rosszul valamit?
2015. júl. 3. 06:27
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
a fogorvosodat cseréld le azonnal! Keress fel egy altatásos és esztétikai prémium fogászati központot, konzultálj velük. Ha drámai a helyzet a megyeszékhelyi szájsebészet lesz a "B" csapatod, ők fogják a fogaidat szisztematikusan eltávolítani (hogy az 11-25-35-40.000 ft/db áron ne kerüljön neked semmibe). Az "A" csapat fogja összerakni az arcodat MINŐSÉGILEG. VÉGLEGES MEGOLDÁSOKBAN GONDOLKOZZ, ne ilyen átmeneti 2-3-5-7 években! Ezek milliókba kerülnek, tehát a bankkártyáidat vidd magaddal! (a fogaid egészségével pedig nem nagyon tudsz mit tenni: 35-40 évre vannak kalibrálva, B3-as (vita színskálán) vagy annál jóval sárgább, sárgás-sötétszürke árnyalatokkal. Magánvéleményem pedig, hogy NE ráépítgess gyökerekre, hanem "Teljes CSERE.. MIND!")
2015. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt jobb ha nem is kommentálom.. Az elsőknek köszönöm, hogy segíteni próbáltak!
2015. júl. 3. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!