Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelni bármilyen fogat...

Gyökérkezelni bármilyen fogat lehet? Még ha gyulladt is?

Figyelt kérdés

Egy rágófogam kissé be van gyulladva, jelen pillanatban nem fáj, de lehet gyökérkezeltetni? Milyen kizáró okok vannak? Milyen esetben nem lehet?

Gyökérkezelés után felépítés lenne, elméletileg. Kihúzatni nem szeretném. Semmiképp, mert szükség lenne rá. A fog konkrétan egy hátsó, utolsó előtti, ha a bölcsességfogat nem számoljuk bele (fogalmam sincs hanyas)

Ideiglenes tömés van benne, tehát elvileg a fog úgymond zárt, a hiányzó rész fedett. De lehet éppen az ideiglenes töméstől gyulladt be

Egyszer a fogorvos nekem azt mondta, ha már egyszer begyulladt akkor már csak húzni lehet, tehát 1 fogamat így el is vesztettem :(



2015. júl. 5. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fogorvoshoz menj, aki amit lehet ment. Persze, hogy lehet a gyulladtat is! Először kitisztogatja, lecsillapítja, lemegy a gyulladás, és akkor gyökérkezeli, és felépíti. Egy egész kicsi ép részre is megcsinálja a jó fogorvos.
2015. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gyulladva nem csinálja.

először ad antibiotikumot és ha lemegy a gyulladás utána

2015. júl. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld :)

Remélem igazatok van :) Én szedek neki bármit, vagy csináljon vele azt amit akar csak maradjon meg. Hiányában nem funkcionálna olyan jól a rágás. (másik oldalt pont szintúgy az utolsó előttit húzták, így teljes mértékben jobb oldalt rágnék, ha nem lenne benne az ideiglenes tömés) Egyébként elég szépen letört, kissé több, mint a fele van meg.Itt van róla kép:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__69..

Ez még egy ezelőtti kérdésem, azóta voltam fogorvosnál és rakott bele ideiglenes tömést, hogy megnézze hogy reagál rá a fog.

2015. júl. 5. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!