Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam, mit tegyek?

Letört a fogam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Biciklivel elestem, és elől letört a fogam. Azzal mit tudok kezdeni? A fogorvgos tud vele mit kezdeni? Kicsit zavaró, és fáj is, ha levegőt veszek. Ez idővel csilélapodni fog?

2015. júl. 8. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj fogorvoshoz. A letört darab nagyságától függ a kezelés. De szépen meglehet csinálni, tesz rá egy koronát.
2015. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
jajj, szegénykém, jól megjártad hallod (láttam az előző kérdésed is) Mindenképp menj el fogdokihoz, ha lehet még akár ma is, nem hiszem hogy a fájdalom csillapodni fog, inkább csak rosszabb lesz, a törött részen hamarabb elkezd romlani a fog
2015. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Ma már nem rendel a fogorvos, ugyhogy holnap elnézek hozzá. Van elöl a két középső fog, a bal oldalánál tört le, több mint a fele, a tükörbe megnéztem ott látszik az inny.
2015. júl. 8. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:

5 évvel ezelőtt és is bringával felnyaltam az aszfaltot. A bal felső egyesemnek egy elég nagy darabja letört. A sarka eléggé csorbult. Mivel letört a fog külső rétege, ezért nekem is fájdogált amikor levegőt vettem, de nem vérzett. Szerencsére nem ment el a törés a fogbélig, így az orvos egy kb 5 perces művelet során fehér tömőanyaggal pótolta. Még pénzt se kért érte.


Azóta volt még egy esésem, kitört a tömőanyag, szintén 5 perc alatt megoldotta. Igaz, akkor már az volt a legkisebb gond.


Ha viszont mély a törés, akkor lehet gyökér kezelni kell, és korona kerül rá. Mindenképpen menj el orvoshoz, mert egy csorbult fog nagyon könnyen romlik. És ha letörik teljesen akkor a foggyökeret kell eltávolítani. Olyanom is volt a második baleset után,. na az elégf szar :P

2015. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kb a fele tört le. a tükörbe megnézve, a fog lyukas lett, és az innyig ki lett törve. Látszik az inny. holnap megyek a fogorvoshoz. és akkor kiderűl.
2015. júl. 9. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha "lyukas lett", tehát elérte a fogbélt, akkor az gyökérkezelés lesz. De az nem vészes.
2015. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
juj, az fáj nagyon? És akkor korona lesz rá rakva, vagy utána betömi?
2015. júl. 9. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!