Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjjel-nappali fogszabályzóról...

Éjjel-nappali fogszabályzóról tudnivalók? Hogy van ez az egész? Mennyibe kerül csak a felső sor? Személyes vélemények? Fájt valamikor? Milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat, fogszabályzóm lesz, de nagyon félek... :(
2015. júl. 9. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb 70 ezer a felső. Nekem 5 hónapja rakták fel, az első 2 hét nagyon fájt, alig tudtam beszélni, elég szenvedés volt. Azóta semmi igazából, teljesen megszoktam, olyan mintha nem is lenne a számban. De azt ne várd hogy hamar fog javítani a fogaidon, nekem most 5 hónap után is alig észrevehető a változás... kell neki sajnos egy jó másfél-2 év hogy helyrehozza.
2015. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem kb 40 ezer volt csak a felsőre, 18 év alatt ugye támogatott. Felragasztásnál nem fáj, utána kezd el, hát nekem egy olyan 5-6 nap múlva már enyhült, elmúlt a fájdalom. Ilyenkor ne egyél kemény, nehezen rágható ételeket. 6 hetente van általában ez az "aktiválás", na ez után fájhat megint, viszont ez már nem olyan, mint a felragasztás után, nekem 1-1,5 nap alatt elmúlik. Hátránya, hát, igazából nem tudom. Mondanak majd ilyeneket, hogy mit ne egyél, ne rágózz, moss fogat minden étkezés után blablabla.. Én nem igazán tartom be ezeket, bajom sose lett belőle, pedig már 3 éve megvan, a fogaim is köszönik szépen jól vannak. Az orvos tudja majd neked megmondani, hogy kb mennyi ideig lesz fent, nyilvánvalóan a fogaid állapotától függ. Nem egy ördöngösség, nekem aztán elhiheted..:) Szóval ne félj tőle, gondolj mindig a végeredményre!! Megéri.
2015. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :) És nektek csináltak olyat, hogy belefúrtak az ínyetekbe valamilyen oknál fogva, a fogszabi miatt? Olyan lehetséges? Mert néztem képeket, és ott láttam, valami olyasmit... :(
2015. júl. 10. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges, a legrosszabb eset az, amikor fogat húznak. Sokszor úgy zárják össze a fogsort, hogy elölről kihúznak fogakat, és a hátsókat pedig előretolják. Ez ugye biztos nem lehet túl szuper, mert gyakorlatilag teljesen egészséges fogat szed ki... De ez személy függő, nekem például nem húztak, de osztálytársamnak 4 fogát is kiszedték mielőtt felrakták neki.
2015. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!