Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most mit csináljak? Mi lenne...

Most mit csináljak? Mi lenne a legjobb megoldás? (Bölcsességfog)

Figyelt kérdés

Történt az, hogy 2 őrlőfogamat kihúzták (amik a bölcsességfogak mellett vannak, tehát mindegiyk oldalról 1-et 1-et), hogy a bölcsességfog kiférjen. Így most lent elég csúnya, az egyik helyen kicsi lett a fogköz, a másikon viszont megmaradt nagynak.

Most bal oldalt lent a bölcsességfogamon észrevettem,

hogy 2-3 luk is van rajta.


Mit csináljak? Ha tényleg nagyon rossz a fog, akkor muszáj kihúzni, de akkor hogy fogok már kinézni? Hogy bal oldalt lent nincs is fogam oldalt.. :(

pedig még csak 21 éves vagyok!


El vagyok keseredve, műfogsorra meg nincs pénzem, és felül még ki se jöttek a bölcsességfogak, de már félek, mi lesz. :(


Mi lenne a legjobb megoldás? Sajnos örököltem ezeket a rossz fogakat, már rengetegszer voltak lukasak, pedig kevés édességet eszek.



2015. júl. 15. 09:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Most meg az íny ius kicsit be van gyulladva mellette. :(
2015. júl. 15. 09:36
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint bal oldalt ha kihúzzák a bölcsességet, marad 1 darab őrlőfog a "semmi" közepén. Gyönyörűen nézhet ki :( Már mosolyogni sem merek.
2015. júl. 15. 09:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Pláne, hogy olvastam, hogy a bölcsességfog mindig extra gyorsan romlik el. Csodás.
2015. júl. 15. 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem vmi nagy tragedia.... Nekem sajnos minden mosas/ ovas/ szajviz/ fogselyem ellenere is rossz fogaim vannak. Elolrol nezve gyonyoru szabalyos feher, benn lyukas/tomott.....hianyzik is 5...22 vagyok

Ha lyukas es nem akarod h fajjon, es mar nem lehet megmenteni-huzasd ki.

2015. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy első körben nem a bölcsességfogat húzták ki. Egy normális fogorvos nem az egészséges rágófogata húzza ki, hanem a bölcsességfogat. Sokat nem tudsz már tenni. Ha rossz a bölcsességfog, kihúzzák. Idővel meg pótoltatod a hiányzó rágófogakat.
2015. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A pótlás mennyibe kerül? Fájdalmas?


Mikor reménytelen már egy fog? Mármint hogy ki kell húzni.


Az éln fogaim ráadásul nem is fehérek, hanem szürkék, hiába mosom mindennap 2-szer 3-szor.

2015. júl. 15. 09:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor még menthető a dolog? Hogyan? Mármint a "szép mosoly"
2015. júl. 15. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!