Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét utáni...

Ferrari02 kérdése:

Bölcsességfog műtét utáni szájzár valamint varrat gondok, tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Előző héten műtötték ki a jobb alsó bölcsességfogam ami vízszintesen nőtt és nyomta a 7est is, eltorlódott tőle 1 fogam is sajnos, de szerencsére kivették 50 perc alatt.


Eléggé fájt, de túléltem a dolgot és elkövetkezett kedden a varratszedésem, szerencsére nem fertőződött el a seb teljesen megnyugodtam, bár zavart az erős szájzár.

Tegnap este vettem észre, hogy alig észrevehetően, de valami kékség van a sebben egyből arra gyanakodtam, hogy bent maradhatott egy kis varrat amin van egy kis csomó is!


Nos a kérdésem az lenne, hogy szerintetek a bent maradt varrat miatt korlátozódott jelentősem a szám kinyitása vagy az erős szájzár miatt, és ha az elmúlik hiába maradt bent a varrat attól még nyitható lesz.


Még vár rám 2 bölcsességfog eltávolítása is hasonló műtéti eltávolítással, ezért tolódik a dolog, ezért lenne fontos, hogy mikorra várhatom a következőt.


Egyébként az orvos annyira nem tartja fontosnak, bármikor megyek kiszedi, tehát valószínű az annyira nem játszik fontos szerepet a kinyitásban, hogy ott van csak engem zavarhat. Feleslegesen 2 utat nem mennék mivel nehéz megoldani a közlekedést, főleg ha a következő műtétem előtt meglenne a varrat kiszedése és egyből a következő műtét remélhetőleg.


Ha szerintetek érdemes kivetetni a varratot és külön 2x utazni természetesen inkább bevállalom.


Az első műtétemmel egyébként minden rendben ment, kivették a varratot is, nem maradt bent semmi 2 hét alatt elmúlt a szájzár és mehettem 3. héten a következő műtétre, de ez nem viszonyítási alap a bent maradt varrat miatt.


A probléma lényege remélem érthető, a végére már én is belekeveredem, ezért nem bonyolítom túl a dolgot. Ha nem érthető a kérdés, majd megfogalmazom másképp



#fog #bölcsességfog #varrat #szájsebészet #varratszedés #bölcsességfog műtét után #bent maradt varrat
2015. júl. 17. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a varrat miatt van szájzárad. Nekem is bent maradt egy véletlenül, és a következő műtétnél szedte ki.
2015. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, de meddig normális a szájzár műtét után ? Próbálok rágni,tornáztatni is, de nagyon fáj a hátsó 5-6-7 fogam olyankor és az előző műtétem utáni 5-6-7 is ami a másik oldalon van szintén alul. Egyébként az előzőnél azt is tapasztaltam, hogy mozog az utolsó 2 fogam biztosan, de elég masszív volt mikor próbáltam mozgatni. Állítólag a nyomás ami eddig volt eltűnt a fogakról és kicsit hátrébb mennek ilyenkor, úgy kell elképzelni, hogy teljesen vízszintes volt mindkét fogam és rendesen ráfeküdt az eltte lévő fogra ezzel elnyomva az egész fogsort ami miatt sajnos fogszabályzóra fogok szorulni. Neked volt ilyen? És ha igen mikor múlt el ? Egyébként nyitogatásnál is nagyon fáj ezen a friss oldalon, a másik már rendbe jött csak a fogak érzékenyek és keményet nem is nagyon tudok enni
2015. júl. 17. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy emlékszem, kb. másfél hét volt, mire rendesen ki tudtam nyitni a számat, de még egy ideig fájdogált, ha nagyon tátogtam. Na meg kék-zöld-sárga volt a fejem. :) Nekem is vízszintesen feküdtek a bölcsességfogaim, és szintén fogszabályzós vagyok. A hátsó fogadnak pedig most ott hirtelen lett helye, persze, hogy izeg-mozog, ez nem gond. :) Egy cipőben járunk, kitartás!
2015. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!