Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A porcelán korona felrakásához...

A porcelán korona felrakásához a rossz fog melletti egészséges fogakból is lecsiszolnak, hogy elférjen a korona?

Figyelt kérdés
Mivel ezt hallottam ez a dolog nagyon elijeszt a koronától,mert mi értelme az egésznek ha az egészséges fogakat is rongálják vele?Tényleg így van?Megbeszéltem a fogorvossal,hogy feltetetem,de ezt a dolgot utána hallottam,és ha tényleg hozzányúlnak az ép fogakhoz és nem csak a rosszat csiszolják akkor nem vállalom be.Vélemények?

2015. júl. 23. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor nekem csinálták én is úgy láttam, hogy csiszoltak a szomszédokból. Hirtelen olyan nagy buszmegálló volt ott, hogy beparáztam, hogy fogok kinézni.

Azután rákerült a korona, és úgy nézett ki mint előtte, sőt még jobban :D "Szájösszezárós próbálgatás" után csiszolt innen-onnan, de nagyon minimálisat.

2015. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Hát akkor nem vállalom be :/ Elhiszem,h szép lesz csak nem akarom,h azért az 1 fogért rongálják meg a másik kettőt is.
2015. júl. 23. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:

De nem rongálják meg!

Vállald be, ha szükséges.


Nekem csak úgy tűnt, hogy onnan is csiszoltak, de nem!

Jó lett, szép lett az eredmény.

Azért mert nekem csiszoltak a végén valahonnan minimálisan az csak azért kellett, mert nem illeszkedett rendesen, mikor összezártam a fogaimat, ez pedig probléma lehet később. Lehet neked nem fog semennyit csiszolni.


Nem fogja elrontani az ép fogaidat!

2015. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, ha félreérthetően fogalmaztam, nem így szántam. Én csak úgy láttam, hogy csiszolt, meg befért a nyelvem oda, és furcsa volt. De nem csiszolt, komolyan mondom.
2015. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a négy első fogamra raktak koronát, és csak azokat csiszolták vagy inkább faragták, a többi fogamhoz hozzá sem nyúltak. De érdemes lenne erről fogorvossal egyeztetni, mert valószínűleg minden eset más, és ilyen kérdésekben nem a neten olvasott mende-mondákra kellene hagyatkozni.
2015. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
valamihez rögziteni kell igy csiszolnak
2015. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak foghídnál csiszolnak a mellette levőkből, amikor hiányzik egy fogad. Ha csak egy fogra kerül korona, akkor a többihez nem nyúlnak, azt az egyet csiszolják le, nyugodtan csináltasd meg.
2015. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú megnyugodtam,igen,azóta utánajártam és tényleg a hídnál csiszolnak a többiből is.Szóval akkor megcsináltatom :) Köszönöm,h szántatok időt a válaszra :*
2015. júl. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!