Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány éves korban veszítettétek...

Hány éves korban veszítettétek el az első rendes fogatokat? Mennyire gáz? Korona/fogpótlás hogy működik?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és most nagyon úgy áll az egyik fogam, h lehet h ki kell húzni, de a "maszek" fogorvos szabin van már 1 hete és nem tudom mikor lesz időm elmenni hozzá. (nagytömés kiesett és utána még tört is le a fogamból egy darab szóval egy óriási kráter aminek az egyik oldal fele hiányzik)

Kicsit gáznak érzem, h ennyi idősen már elvesztek egy fogat. Koronába gondolkodtam, h ha marad egy kis csonk a kiidegelt fogon arra rakhatják? vagy ha nem telik rá egy felső fog hiánya mennyire zavaró?



2015. aug. 24. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 21evesen huztak az 1.t, utana 22evesen meg 4t.... Mondjuk ebbol 2bcsesseg fog, 2orlo, es 1 amit nem tudom hogy neveznek, de az sem latszik h hianyzik.
2015. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, ha nincs alatta gyulladás, akkor gyökérkezelés+korona.
2015. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Épített, 3d-s töméssel rendbe lehet hozni, nehogy kihúzasd! Nem olcsó, de jobb, mint a fogpótlás.
2015. aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kihúzni, magán fogorvos megcsinálja, lehet töméssel is, de ha túl sok van letörve, akkor csap, felépítés és korona.
2015. aug. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 29 évesen húzták ki az első fogamat, de idegileg teljesen kiborultam. A foghiánnyal szemben levő fog lassan kiemelkedett, mert nem volt rajta terhelés. 45 éves koromban már a 32-ediket is kihúzták.
2015. szept. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19 évesen húzták ki az egyik alsó hetes fogamat, mert a bölcsességfogam ferdén nőtt, nekidőlt a gyökérnek és teljesen tönkretette az egyébként jó fogamat. de öröm az ürömben, hogy a kihúzott fogam helyére benőtt a bölcsességfog, így egyáltalán nem érzem hiányát :)
2015. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!