Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt akinek van fogszabályz...

Van itt akinek van fogszabályzója? Elmagyarázza hogy is müködik?

Figyelt kérdés
Na hat(bocsi h ekezet nelkul irok telorol vagyok:D)16eves vagyok es regota szeretnek fogszabalyzot de soha nem merten elmenni az orvoshoz..viszont mar elhataroztam mert a fogaim teljesen tonkretettek az eddigi eletem..nem vagyok onmagam masok elott nem merek mosolyogni(Csak a barataim es a csaladom elott) es emiatt teljesen ki vagyok kozositve mar a sulibol is..nem szepek egyatalan a fogaim..az elso ketto(felul)teljesen bevannak fordulva a mellette levok 90fokban elvannak fordulva es a 2"vampirfogak"teljesen fent vannak..nagyon rosszul erzem magam pedig en teljesen mas lennek..ugyerzem tonkreteszi az eletem..valaki segitsen kerem mert van egy csomo kerdesem..:Van olyan fogam hatul amit ki is kell huzni..es tomni is kellene egy parat..Ezeket mindenkepp megkell csinalni mialott feltennek a szabalyzot?Es utana mennyi ido mulva lesz meg?Mennyibe kerul kb ha videken es nem Budapesten csinaltatom es csak felulre rakatnam(csak mert tul sok penzunk nincs)??Es ha esetleg fizetos lenne akkor reszletre lehet fizetni?Videken is megcsinaljak egy kis fogorvosi rendeloben is akar?Leccii segitsetek nekem mert mar az sem erdekel mennyire fog fajni mert megerne ha szepek lennenek a fogaim...Koszonom a valaszokat elore is..:)) 16/LBetti:))

2015. szept. 4. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatt úgy tudom a TB fizeti a fogszabályzó készülék árát részben, de ezt inkább a rendelőben kell megkérdezni, hogy mennyit vállal át belőle a TB.

Egészen biztos hogy addig nem fogják elkezdeni a fogszabályzást, amíg a menthetetlen fogak ki nincsenek húzva, a lyukasak meg tömve. Fogtömés meg húzás is ingyen van TB-re, a legjobb ha már hétfőn elmész időpontot kérni fogorvoshoz, mert utána még úgy is heteket kell várni mire sorra kerülsz. Vagyis csupán az hónapokig eltarthat mire betömnek minden fogadat. Utána fogszabályzó igénylés esetén, mire végre felteszik az ívet, addig megint több hónap eltelik, akár 1 év is.

A vidéki kis fogorvosi rendelőnek meg utána kell nézni, egyrészt mert nem minden fogorvosnak szakterülete a fogszabályzás, meg hogy egyáltalán ott van-e TB támogatás. Budapesten a Heim Pál Gyerekkórházban van TB által támogatott fogszabályzó kezelés, de oda hónapokat kell várni mire sorra kerülsz, hosszú a várólista, ezért jobb ha mielőbb időpontot kérsz.

A legjobb lenne persze magándokihoz menni, ott pár héten belül már a fogadon figyelne a brikett, de a rögzített fogszabi elég drága, a legolcsóbb is 100-180.000 Ft ívenként, attól függ fémet, porcelánt vagy zafírt kérsz, de gyakran az alsó fogsorra is tesznek ívet hogy együtt szabályozódjanak a fogaid, tehát azt az összeget így 2x kell kipengetni.

Úgy tudom lehet részletre fizetni.

Tényleg menj el még hétfőn időpontot kérni fogtömésre állami rendelőbe, az ingyen van. :)

2015. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem volt ragasztott fogszabim Tb-re és összesen 42 ezer forintba került!Persze ha leesett és eltűnt egy breket akkor azt újra meg kellett venni. Én a fogszabályozós szakorvossal való első találkozás után kb. másfél hónappal már mosolyogtam a fogszabival. Azt sajnos nem te döntöd el, hogy hova szeretnél fogszabályzót , mert a harapásodat is figyelembe kell venni. Egy-két magánrendelő van ahol van lehetőség részletfizetésre, a körzeti fogorvosnál nem lehet.
2015. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem Pécsen 45 ezer volt alulra felülre. Fel ev alatt felkerült a fogszabalyzo
2015. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!