Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lyukadnak ki, és málnak...

Mitől lyukadnak ki, és málnak szét a fogaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Napi 3x-i mosás, fogselymezés mellett sorra lyukadnak ki a fogaim. Az itteni fogorvosok nem igazán foglalkoznak a dologgal, sorra kihúzzák, mert nincs pénzem, amit a magánrendelésen lobogtathatnék.



2015. szept. 5. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Genetika. Ha rossz a zomanc anyaga, "hiaba mosod".
2015. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
genetika, rossz táplálkozás. Amúgy megértelek, a nem magánorvosok teljesen szarnak rád, én is ezt tapasztaltam. ha tehetem magánrendelésre megyek.
2015. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy csontritkulásod, kalciumhiányod van? Ha el van savasodva a szervezeted, először a fogakból épül le a kalcium, utána a csontokból.

Egyébként a fogtömés ingyen van. Elmész fél- vagy egy évente fogorvoshoz kontrollra, nem kell megvárni amíg teljesen szétrohad a fog, hanem betömetni addig amíg kicsi a lyuk.

2015. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Járok fogorvoshoz be is tömi, de egy hét múlva mehetek vissza, mert kiesik a tömés. Nincs kalcium hiányom, voltam már vizsgálatokon. Nem fáj egyik sem, be sem gyullad. Csak egyre jobban tönkre megy, amíg aztán ki kell húzni.

Mindent a fogorvosok tanácsai alapján teszek, mégis változatlan a helyzet. 15 éves koromban kezdődött. Nem iszok, nem dohányzom. Nem fogyasztok cukrokat, csak évente 3x, amikor a kis családomban valakinek születésnapja van.

A lányom tejfogai is hasonló tüneteket produkál.

2015. szept. 5. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha kiesik a tömés az a fogorvos hibája, mert rossz munkát végzett. Le kéne cserélned a fogorvosod. :)

Magán orvosnál még garanciát is vállalnak az általuk elvégzett kezelésre, nekem még sose esett ki tömésem, pedig van egy pár.

2015. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látatlanban senki sem tudja megmondani. Menj el egy magánorvoshoz. Tudom drága, de még mindig olcsóbb mint a fogpótlás.
2015. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!