Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 hetes korona alatt fáj a...

1 hetes korona alatt fáj a fogam, mit csináljak, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Dokim szabin van, gondolom a garncia elveszik, ha máshoz megyek.

Nos a probléma az, hogy eltört a fogam, mert balfa.szjancsi módra lefejeltem a betont. Kiidegelték, gyökérkezelés, gyökértömés, aztán korona. Harapás érzékeny alatta, délutánonként és esténként lüktet. Alapból elvan, panaszmentes. Sok ismerősömet megkérdeztem akiknek van koronájuk, hogy ez normális-e. Egyiküknek szintén törött volt a foga és koronás, de Ő is azt mondta nem normlis. Sima kiflit sem tudok úgy eharapni, hogy ne lenne érzékeny alatta. Más kajval meg se próbálom. Mit tennétek a helyemben?



#fog #korona érzékeny
2015. szept. 9. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ráharapási fájdalom még egy hónapig is lehet, utána megnyugszik majd, de az esti lüktetés az gyulladás gyanús. Ha nemcsak ráharapásra fáj, akkor sürgősen fogorvoshoz kell menni.

Nekem az nyem volt gyulladt egyszer a korona felrakása után, az is nagyon fájdalmas, Gengigel géllel kenegettem és pár hét alatt elmúlt a fájdalom.

2015. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha lüktető fájdalmat érzel, akkor az nem normális. Mindenképpen menj vissza a fogdokihoz. Érzékenység jelentkezhet gyökérkezelés, gyökértömés után, de erős, lüktető fájdalom nem fér bele. Valószínűleg nem sikerült maradéktalanul kitisztítani a csökércsatornát. Várhatott volna a fogorvos, míg ráteszi a koronát, hogy egyáltalán vannak-e panaszait a gyökérkezelés után. Így viszont lehet, hogy le kell vágni.
2015. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyökérkezelés már több, mint egy hónapja volt. Amúgy is érzékeny volt az esés óta, ami 2 és fél hónapja történt. 2x is ki lett idegelve.
2015. szept. 10. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!