Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! 2 nappal foghúzás után...

SOS! 2 nappal foghúzás után ez normális? Gennyes? KÉP

Figyelt kérdés

Foghúzás után fél órával: [link]


Tegnap este: [link]


Nagyon félek, hogy vissza kell mennem szájsebészetre. Ez genny? Normális? Mit csináljak? Kedd délelőtt húzták ki a fogam, este vettem észre hogy ilyen. Néha lüktet (amikor csinálok valamit pl viszem a gyerekeket oviba) és fáj de gondolom az normális.


2015. okt. 15. 05:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Fogorvos nemtudta kihúzni, ezért szájsebész szedte ki. Fúrt, 3 fele vágta a fogat, csak így tudta kiszedni.
2015. okt. 15. 05:29
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
Öblögesd kamilla teával (teafaolajos vízzel,apróbojtorján teával, propolisszal,zsálya tinktúrával). Mivel ez műtét voltkésőbb gyógyul.
2015. okt. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

NE ÖBLÖGESS keddig semmivel, mert kimosod a vérdugót és begyullad!!!

Ez így teljesen rendben van, az a fehér valami a varr, csak szájban fehér színű, nem barna, a vizes közeg miatt.

A fájdalom is normális, amennyiben nem fokozódik.

Mosni már óvatosan kell is körülötte, másra pedig már nem kell figyelni.

Nyugi!

2015. okt. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Reggel este mosom, bár a sebnél nem mertem még. A fájdalom nem fokozódik szerencsére, ma még nem is kellett bevennem gyógyszert, pedig fent vagyok már egy ideje. Köszönöm a segítségetek!
2015. okt. 15. 06:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj anno én is azt hittem, hogy gennyes :D pedig ilyen a vérdugó. NE öblögess, mert ha ezt kimosod, akkor mehetsz vissza a fogászatra.
2015. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon durva foghúzàs utàn, mikor màr iszonyatosan fàjt, visszamentem a fogorvoshoz, tett a sebbe a gyökerek hslyéfe 2 pici tablettàt, màsnapra sokkal jobb volt. A művelet fàjdommentes volt. Öblögetni nem javasolt, de adott eg, fecskendő-szerű valamit, amivel a kajamaradékot óvatosan ki tudtam mosni a sebből. Corsodylt ajànlott óvatosan áztatni, szigorúan nem lötyögetni, nehogy a vérdugót kimossam. A fogam helye ezek utàn hamarosan szépen helyrejött.



A képet nem merem megnézni.

2015. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Minek ír ide olyan, akinek lövése sincs erről a dologról??? Uramisten...

Tényleg nem szabad öblögetni foghúzás után, ez a legfontosabb szabály! Nehezen gyógyuló fogmedergyulladás alakulhat ki, amivel aztán hetekig kínlódhat szegény.

2015. okt. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Pénteken lesz 2 hete hogy jobb alul bölcsesség fogam előtti fogammat kihúzták, már hálistennek nem fáj de nagyon szenvedtem vele! Az lenne a kérdés h az normális h seb körül a íny fehérje meg h kicsit pirosas? Meg h állcsontomhoz ha kívül még fogom kicsit lüktet! Lehet be van gyullad a?
2018. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!