Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma szerda van, fájdogál egy...

Ma szerda van, fájdogál egy valószínűleg lyukas fogam. Hullámokban, hol semmi, hol enyhén, hol tartósabban. Hideg, stressz, akármi erősíti. Valószínűleg csak hétfőn tudok fogorvoshoz menni, addig hogyan, mivel csillapíthatnám a fájdalmat? Még 5 nap.

Figyelt kérdés
Hol elviselhető, hol semmi, hol nagy zavaró, de még fel is erősödhet. Azért 5 napig nem szednék egyfolytában fájdalomcsillapítót..

2015. okt. 28. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű gyökérkezelés lesz hétfőn, addig nem ártana Dalacint szedni, hogy levigye a gyulladást, mert egy idő után elviselhetetlen fájdalmad lehet, ha nagyon gyulladt a fog.
2015. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze első, ajánlgass neki vényköteles antibiotikumot, marha sok eszed van.

Kérdező: ha az 5 nap alatt jobban bedurran a fogad azon kb. a lónyugtató sem fog segíteni, miért akarod a hétfőt megvárni?

2015. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyik az, hogy a fogorvos akihez mennék szerintem kb. akkorra fog időpontot adni. Eddig legalábbis így volt.

És hát épp ma elutazunk és szombaton jövünk vissza. (haza, a szüleimhez) Nem fáj folyton egyébként. Október 12.-én éreztem először, kértem időpontot, kaptam pár nappal későbbre, de az időpontkérés után nem fájt egyáltalán. Semmire, se kocogtatásra, se édesre, se hidegre. Lemondtam az időpontot. Azután visszatér, de nem erősen, és nem mindig. pl. Most megint már egy órája semmi.

2015. okt. 28. 08:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt vagy gyökérkezelik vagy kihúzzák, állapottól és dokitól függ.

Nekem egy szimplán lyukas volt, néha fájt, csak a hideget nem bírta és akkor is meg kellett csinálni, gyökérkezelés és tömés.

Egyszer nagyon fog fájni, akkor pedig hiába ad érzéstelenítőt, a gyökérkezelés és a húzás is jobban fáj, elkezded a másik oldalt terhelni és borul a dolog... :S

2015. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyökérkezelés lett belőle azóta. ( De egyébként ezt miből tudtad előre? Nem lehetett volna simány lyukas és egyszerűen tömés?
2015. nov. 17. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy már erősen fájt, gyulladásban volt, ilyenkor csak a gyökérkezelés segít.
2015. nov. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sima lyukas nem fáj, akkor fáj ha eléri az idegkamrát, a mélységéből a doki látja.
2015. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!