Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az előbb letört a fogsorom...

Az előbb letört a fogsorom jobb oldalán, hátulról a második fogamból egy olyan 3-4 mm széles darab. Nagyon megijedtem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Holnap elmegyek a fogorvoshoz, de csak délután egytől rendel. Attól tartok, hogy csak későbbre tud időpontot adni, de mi lesz addig a fogammal? Már most nagyon éhes vagyok, de enni nem merek.

Mit tud a fogorvos csinálni a fogammal? 19 éves, végzős gimnazista lány vagyok, a kezelés az iskolafogásznál eddig ingyen volt, de nem tudom, ezzel mit tud kezdeni. A gombavató és a végzős év megterheli a szüleimet; vajon drága lesz megcsináltatni a fogam? Egyáltalán normális, hogy sajtevés közben törik le a fogam? Egyébként nincs gond a fogsorommal, sosem volt még tömve, ilyen fehér cuccot (elnézést, de nem tudom a szakkifejezést) tett rá az orvosom még általános iskolában, és nem is lyukadt még ki egy sem. Anyukámnak gyenge fogsora van, sok vele a gond; eddig úgy nézett ki, hogy az apa-féle erős fogakat örököltem, de most már ez nem biztos.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 28. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem fáj akkor nincs nagy gond.


de ha túl nagy darab fog tört le akkor nem tudja megcsinálni max pénzért.

2015. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Nem, nem fáj, de kb. 20 perce történt az egész. Szerinted fog fájni később? Vagy ha rögtön nem fáj, akkor később sem fog? És ehetek? Valamint mekkora az a "nagy" darab? És mennyi pénzért tudná megcsinálni?

Elnézést, hogy ennyi kérdést zúdítok ide, de tényleg nagyon megijedtem.

2015. okt. 28. 17:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem is van 1-2 letört fogam, igazából ha nem fáj nincs gond.

egyik munkatársamnak kb félbetört a foga, de semmi baja neki se, eszik iszik.


a megcsinálása általában az orvosi rendelő előtt ki van ragasztva, hogy mi mennyi, de max meg kell kérdezni.

meg ez orvosonként lehet változó.

2015. okt. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha letört, akkor annak oka van, általában az, hogy bár kívülről még a fog váza megvan, belülről gyenge a fog szerkezete (pl. mert belülről szuvas). Így aztán megreped a zománc és végül el is törik.


Enni nyugodtan ehetsz a másik oldalon, arra vigyázz, hogy ott, ahol letört, most nagyon éles, ne vágja össze a szájad belsejét vagy a nyelvedet.


Letört fognál a fogorvosok soron kívül szokták fogadni az embert.


A fehér cucc lehetett barázdazárás az őrlőkön (az fél év-év után lekopik, általában évente újra kell csináltatni) ami a fogszuvasodástól védi az őrlők felszínét.

2015. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként érdemes mindenképpen megcsináltatni, a zománchiányos részen a fog nagyon könnyen szuvasodik és gyorsabban is kopik.
2015. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát, most nagyjából megnyugodtam. Még egy utolsó hülye kérdés: fog fájni, amikor megcsinálja a fogorvos? Tudom, hogy röhejes ez a kérdés annak fényében, hogy másnak kihúzzák/gyökérkezelik stb. a fogát, én mégis megkérdezem, mert rettegek a tűktől, nem szeretem a számban matató éles és hegyes eszközöket. De persze bármennyi fájdalmat elviselek, azért előtte rákérdezek, hátha alapon. Még egyszer köszönök mindent!
2015. okt. 28. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fájt amikor letört, akkor nem fog fájni a megcsinálása sem (nem ért érző részeket a sérülés).
2015. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!