Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen esetben érdemes fogorvos...

Ilyen esetben érdemes fogorvost váltani?

Figyelt kérdés

Úgy 2 hete lett felrakva a ragasztós fogszabályzó a felső fogsoromra. (Nem kis összeget kellett érte fizetni...)Még aznap (úgy 15 perccel felrakás után) éreztem, hogy kattant egyet ez a csodás szerkezet a szájamban. Nem tudtam mi van vele, azt hittem ez normális. Csak este láttam meg, hogy 3 darab is leugrott a fogaimról..(bal felső 1, 2, 4) Szóltunk a fogorvosnak, jól van, azt mondta menjünk hozzá 1 hét múlva... Elmentem, megnézi melyik mozog, hol... nem ragasztja vissza még ideiglenesen se, hanem rendeljünk újat... Erre a 3 lejött darabra is ráfogta, hogy biztos ettem valami olyat, amit nem kellett volna, (nehogy az ő hibája legyen) és közben aznap felrakás után egyáltalán semmit nem mertem enni, összesen egy joghurtot ettem este, de azt is nagyon óvatosan.

Beleegyeztünk a megrendelésbe, azt mondta majd 1-2 hét múlva szól, ha megjöttek az alkatrészek... Közben végig ott lötyögtek a bracket-ek a fogaimon jó ideig így kellett csinálnom mindent... Alig mertem enni és inni, nehogy több is lejöjjön, közben lefogytam 2 kg-t. Nemrég pedig alvásból arra ébredtem, hogy a bal felső 3 is lejött, mivel valószínűleg a többi magával rántotta... Most itt vagyok 4 lötyögő bracket-tel, folyton beszéd és evés közben a fogaimat karcolgatják, és várom, mikor szól a fogorvos, hogy mehetek vissza... A legnagyobb félelmem, hogy még több bracket is le akar majd jönni, mivel ezek már simán magukkal tudják húzni a többit is ...

Ha átmennék másik fogorvoshoz, valószínű, hogy jobb lenne, de ez az egész fogszabályzóra költött pénz, pénzkidobás lenne. A mostani fogorvosom minden ilyen kis hiba után új alkatrészt fog rendelni, hadd fizessük... Így a fogszabályzóra költött összeg már a 100000 Ft-t is meg fogja haladni, és ha más alkatrészeket is ilyen "ügyesen" fog rögzíteni, szép kis összeg kijönne belőle...

Segítsetek! Nem tudom mi lesz ezzel a 4 bracket-tel...a fogorvos ha a 4.-et is megtudja, tuti azt is rám fogja fogni...

Keressek másik fogorvost?



2015. nov. 17. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Én biztosan azt tenném.
2015. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mért kérdés ez? Ettől pedig vissza kell követelni a pénzt, mert nem végezte el rendesen a munkát. Ha nem adja, megfenyegetni bírósággal, orvosi kamarával.
2015. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg akkor ezt fogom tenni.
2015. nov. 18. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg se kellett volna rendelni a másodikat...

ha nem ad számlát a doki, akkor simán beperelheted...

ha nincsenek nagy fogtorlódásaid, a fogszabályzót is felejtsd el...

2015. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de sajnos így utólag már nem lehet ellene tenni...

Ami a szabályzást illeti, nyitott harapásom van. Ez nem tudom mennyire számít súlyosnak, mivel a fogaim nem torlódnak, de azért jó lenne, ha rendesen tudnék harapni és rágni. Ezt kellett volna kijavítania a doktornőnek... Mióta kiraktam ezt a kérdést, még azóta se hívott vissza, és még mindig ugyanígy áll a fogszabályzó...

Mostmár nagyon valószínű, hogy átmegyek egy másik fogorvoshoz, mert ez így nem mehet tovább...

2015. nov. 22. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!