Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már valakinek olyan,...

Volt már valakinek olyan, hogy kiesett egy tejfoga, és nem nőtt másik helyette? Nekem ma reggel esett ki, de nem látok semmilyen új fogat. Az alsó kisőrlő-ről van szó, a jobb oldalon.14/F

Figyelt kérdés

2015. nov. 19. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A tejfog kiesését minden esetben a maradó csíra növekedése okozza. A tejfognak nagyon hosszú gyökere van, de amikor megindul a csíra akkor felszívódik és tulajdonképpen csak a koronarésze esik ki.

Mivel 14 éves vagy és általában 12 éves korra kiesik mindegyik tejfog - a biztonság kedvéért mutasd meg egy fogorvosnak. Ha esetleg korábban készült röntgen, akkor azt is mutasd meg.

2015. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem, akkor talán 5.-ben voltam utoljára fogorvosnál:D (Most vagyok 8.-os)

Normálisak a fogaim, nincs lukas fog, meg semmi. Reggel, este mosok fogat. De azért ez még mindig aggaszt, mert nem látok másik fogat a kiesett alatt, de lehet, hogy csak még nem jött elő. Mindenesetre még várok valamennyit, aztán keresek valami másik megoldást. Nem szeretnék beültetést vagy minek hívják ezt, mert fájni nem fáj, enni tudok meg minden. Lehet, ez később hátrány lehet, de most még nem zavar. (Tudom ez hülyeség, de na.)

2015. nov. 20. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
panoráma röntgenen látszódni fog, ha csírahiány van.
2015. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Basszus legalább olvasd el amit írtam: a tejfog gyökere felszívódik a növekedő csírától. Ha nincsen ott csíra, akkor nem szívódik fel, ergó nem esik ki a tejfog. Minek kellene bármit is beültetni egy csíra fölé? Ha nem látszik hogy kezdene a felszínhez érni akkor menj el a fogorvoshoz és csináltass egy op röntgent - lehet hogy megakadt vagy rossz irányba indult - de ezen lehet segíteni speciális fogszabályzással.
2015. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*1-es válaszoló voltam
2015. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem zavar nagyon, hogy perpillanat nincs ott fogam, semennyire nem fáj, normálisan tudok fogat mosni meg ilyenek. Az évben talán még megyünk fogorvoshoz osztállyal.
2015. nov. 26. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!