Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztalatok porcelán héjjal...

Tapasztalatok porcelán héjjal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Meg voltál elégedve a végeredménnyel? Mennyire tartós? Mennyibe került?

Ha felragasztják, és utána valamelyik fogat tömni kell, az hogyan történik?



2015. nov. 20. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak díszből akarod készíttetni akkor azt mondom baromság. Ha valamilyen sérülés következtében kell akkor oké, ha nincs más lehetőség. Viszont azzal számolj hogy a fogad vastagabb lesz és esélyes hogy le fog jönni a héj.
2015. nov. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fogaim eléggé el vannak kopva, volt fogszabályzóm is már felnőttként, de nem voltam teljes mértékben megelégedve a végeredménnyel. Aztán az egyik fogorvos azt mondta, hogy kicsit igazít a fogaimon, kitisztítja a fogközöket, ez nála azt jelentette, hogy az addig szorosan egymáshoz illeszkedő fogaim közé réseket csiszolt, így még kisebbek lettek, közéjük szorul minden kaja.

De utánaolvastam több helyen, és elég sok negatív vélemény van, inkább halasztom a dolgot amíg lehet. Még annyira nem vészes a helyzet.

2015. nov. 21. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, esetleg ha lefényképeznéd a fogaid többet tudnék mondani. Annyi biztos ha már csiszolni kell egy részét inlayekhez, héjakhoz, vagy egészét hidakhoz, koronákhoz, akkor már nem lesz az a fog igazi. Hidd el nekem amíg a fogaid egyben vannak, némi tömés ellenére is vigyázz rájuk. Nem jó az ha már idegen anyagot kell rájuk ragasztgatni.
2015. nov. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kitisztítja a fogközöket? mármint fogköves volt a fogad? Mert az előfordul. Depurátorral csinálta, vagy valami más módszerrel? De mindegy is. Rések az én fogaim között is vannak, főleg front részen, nekem is be szokott ragadni a kaja. Egyébként nem szeretek fogorvoshoz járni, volt nem egy aki olyan ügyes okos volt hogy szépen elbarmolta és a húzás/gyökérkezelés határára vitte a fogam. Volt amelyik meg egy kis érzékenységre már gyökérkezeléssel jött.... pedig csak a dentinréteg volt kint. Ilyen ez.


Én csak azt tudom javasolni hogy ne dőlj be az első javaslatnak és a héjat nem ajánlom annyira. Hallgass meg több fogorvost is hidd el annyi különbséget fogsz tapasztalni hogy csak nézel.

2015. nov. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem volt fogköves. Azért mentem hozzá, mert egy tömésem kiesett. Aztán belenézett a számba, és azt mondta, hogy katasztrófa, le vannak kopva a zománc, látszik a dentin, és hogy nemsokára korona kell mindegyikre. Ez azért fura, mert előtte évekig magánrendelőbe jártam, már milliós összeget költöttünk a fogaimra + fogszabályozás. Csak az orvosom elment szülni, így egy ismerősöm ajánlotta ezt a másikat aki azt mondta, hogy akár TB alapon is mehetek hozzá. A fogszabályozás torlódás miatt kellett, szóval nekem sosem voltak rések a fogaim között. De így, hogy csinált közé, elkezdtek átrendeződni...

Ehhez az orvoshoz nem mentem vissza többet, inkább elmentem egy harmadikhoz, akit sokan ajánlottak, és kiderült, hogy körzetileg hozzá tartozok, ő meg attól volt kiakadva, hogy az előző mit csinált. Azt mondta, hogy nem látja a fogaim állapotát annyira szörnyűnek, csak a hatalmas rések nem kellenének oda. Nem csak elöl van hely a fogaim között, hanem a rágófogaknál is legalább 2 mm-nyi.

2015. nov. 22. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni, sajnos vannak ilyen kontár félék. Sokszor hiába van a diploma ha gyakorlatból valahogy nem szuperálnak jól.


Egyébként ha gondolod küldhetsz egy képet ha nem vagy szégyenlős szívesen megnézem, hátha tudok tanácsot adni :)

2015. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!