Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 3 hét múlva felrakják a...

3 hét múlva felrakják a fogszabályzómat. Akinek van, vagy volt, az tudna adni pár tanácsot, tippet? Mire figyeljek? Mit ehetek/mit NE egyek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Maga az, hogy felrakják, nem fog fájni, majd csak később. Nekem másnapra tetőzött úgymond a fájdalom, hát, nem egy kellemes érzés, de elviselhető. Első pár napban a kemény, nehezen rágható ételeket kerüld, a későbbiekben pedig igazából majd megtapasztalod, hogy mit bírsz enni és mit nem. Az orvos úgyis csomó mindent mond majd, hogy mit nem kéne, de én pl semmit nem tartok be abból, bajom sose származott még belőle. Most talán annyi van, hogy egy bő hete alulra is felrakták nekem, így már az egész almába tényleg nagyon nehezen tudok beleharapni. Igazából nem tudom, mire vagy még kiváncsi, de kérdezz nyugodtan.:D
2015. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem van,

milyen tippre gondolsz?


első pár napra szerezz be sok yoghurtot, folyékony dolgokat, mert valószinuleg nem fogsz tudni enni :D :/

és a gyógyszertárban kapható nuridrinket is javaslom, ha könnyen fogysz és nem kellene ( szóval nincs rajtad plusz kilo)


amit nem ehetsz, az a rágó, alma ( úgy, hogy te harapod, max ha szeletekben eszed), mogyoró, kemény magvak :D


ha még kérdésed lenne irj :)

2015. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hú,köszönöm szépen nektek:),és a folyamat,hogy zajlik?kb.mennyi idő?
2015. nov. 27. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Háromnegyed óra max. Nagy vonalakban annyi, hogy beraknak a szádba egy ilyen tágítót, aztán nyálelszívót meg két tamponféleséget az ínyed meg a szád közé. Aztán megtisztítja a fogaidat, majd felragasztgatja a tappancsokat, a hátsó kettőre meg felrakja a gyűrűt, végül berakják az ívet, választasz gumit azzal rögzítik, kiszedik a vackokat a szádból, az orvos elmondja a tudnivalókat és kész.
2015. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,aranyos vagy:)
2015. nov. 28. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Uuuu nekem 7-én rakják be a szeparálót, 11-én ragasztják a felsőt. kb 6 osztálytársam van aki foxis, így sok tapasztalatot hallottam már. Szerintem érdemes beszerezni olyan kis karácsonyfa alakú interdentális fogkefét egy NEM fehérítős szájvizet. Fogkefével kísérletezni kell: Lehet h a sima/az ultra puha/foxisok részére készített lesz a jó. A fogselymezésen még gondolkozom, lehet hogy érdemes, de lehet hogy nem. Remélem tudtam segíteni, szívesen beszélgetnék priviben is :)
2015. nov. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En vettem specko fogkefét a dm-ben. Nem volt olcsó, de nyugodtabban mosom vele a fogam, mint mikor leesett a tappancs.


Amugy ti mit csináltok az ellen, h ne száradjon ki a szátok ennyire? csak mert én aztán nem tudom nyalogatni percenként. Labello sem segit annyira....

2015. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a szád emiatt száradna ki. A labello egy kalap sza*, szerintem felejtsd el. Nekem is mindig kiszárad a szám, eddig a bebe ajakbalzsama volt a leghatásosabb, azt tudom ajánlani. Meg nekem most az orvos felírt egyet, az se rossz. De amúgy igyál jó sokat! Talán még ha mézzel bekened néha az is jót tesz.
2015. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és nyalogatni se nyalogasd, mert a nyál csak jobban kiszárítja.
2015. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!