Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvoshoz kötelező előzetese...

Fogorvoshoz kötelező előzetesen bejelentkezni?

Figyelt kérdés

Vonatkozó jogszabályt, ha van erre, szívesen fogadom!


Köszönöm!



2015. dec. 16. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
En ugy tudom jogszabaly nem irja, hogy kotelezo lenne de azt sem, hogy nem. Nyilvan ha a rendelo ahova mesz idoponthoz koti, akkor megteheti, nem sokat lehet ellene tenni kiveve ha jo fejek. Kivetel persze ha surgossegi az ellatas, akkor koteles azonnal ellatni. Pl faj a fogad, gyogyszer sem hasznal.
2015. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem az én fogamról van szó, ismerősöméről.


Helyzet: nemrég tömött fogából viszonylag nagy darabok törtek le (magából a fogból, nem a tömésből) és most valami szivárog a fogából, azt mondja.


Februárra akart neki időpontot adni az asszisztens. Ez így oké?

2015. dec. 16. 13:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Így visszamehet, mert a szivárgás gyulladást jelent, csak még nem fáj...

Mivel már volt is nála nemrég, nyugodtan mehet, de ha tudja a számot, szóljon oda, hogy gond van és visszamegy most, akkor számítanak rá.

2015. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az volt a furcsa, hogy felhívta ma a rendelőt és az asszisztens februárra akart időpontot adni...


Az esete nem számít sürgősséginek szerintetek?


És a februári időpont mindenképpen durva...

2015. dec. 16. 14:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen esetben azonnal megcsinálták.

1-es

2015. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hát igen, ismerősöm is arra számított.


Amúgy fogorvosoknál a 2 hónapra előre betáblázottság általános?


Egy kis településről van szó, de fogorvos van több is.

2015. dec. 16. 14:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Elvileg el kéne látniuk, mert ez gázos! :S

2hónap kicsit sok, az alatt bármi megtörténhet! de most jön ugye a szabadság is... Attól függ mennyit rendel, van-e magán része, hány ember jut rá. Nekem egy hónapot kell várnom most, pedig kis körzete van, csak pár órát rendel heti 2 napot. De volt amikor két hetet csak. Most amúgy mindig megnövekszik felénk a fogfájósok száma, karácsony, sok édesség stb.

2015. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen.

Az illető fogorvos mindennap rendel és napi 6 órát.

Elképzelhetetlennek tartom, hogy azért ennyire megnőtt volna a fogfájósok száma.

Párszor már elkísértem az ismerősömet, amíg bent volt a kezelésen, addig a kint várakozókkal beszélgettem - egyáltalán nem volt mindenkinek időpontja és volt olyan alkalom is, hogy senki nem is volt a váróban.

Szóval furcsa...

2015. dec. 16. 17:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Mármint minden hétköznap rendel, az előbb rosszul írtam.
2015. dec. 16. 17:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Volt mikor én is 2 hónapos időpontot kaptam, előtte sokáig inkább másfél hónap volt. Én emiatt inkább befejeztem a TB-s fogorvossal.
2015. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!