Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valami kinövés van a szájpadlá...

Valami kinövés van a szájpadlásomon. Mi ez? Ciszta?

Figyelt kérdés
Már több mint egy hete ott van, a két metszőfogam mellett, belül, a szájpadlásomon. Azóta, amióta leszedték az alsó fogsoromról a fogszabályzót (csak ott volt), és akkor egyébként az orvos néhány helyen felsértette az ínyemet, de azok begyógyultak. Most kivehető fogszabályzót kell hordanom, félek, hogy talán azzal bevittem valami koszt a számba, és pont volt ott egy seb... Egyébként nem fáj, csak zavar. Úgy néz ki, mint egy pattanás, piros púp, aminek fehér a közepe. Próbáltam citrommal kenegetni, de nem használt. Nagyobb nem lett, de nem is múlik el. Mi lehet ez?
2010. márc. 25. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mielőbb fel kell keresni a legközelebbi stomathologiai, azaz SZÁJSEBÉSZETI (NEM FOGÁSZAT!) szakrendelést, oda nem kell beutaló, és ki kell vizsgáltatni, méghozzá sürgősen. Az orvos valószínű, szövettani vizsgálatot és műtétet, esetleg a műtéttel járó kórházi bentfekvést fog javasolni. Lehet, hogy csakugyan egy jóindulatú ciszta, de az sem kizárt, hogy rosszindulatú sarcoma, ami, ha még nem áttétes, 100%-osan gyógyítható, minden maradandó károsodás nélkül. Attól ne tartson, hogy fájni fog, mert úgy elinjekciózzák (ha el nem altatják), hogy a fejét sem fogja érezni, nemhogy a műtét helyét. És nem szabad ez elől kitérni, mert beláthahatlan következményei lehetnek!
2010. ápr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
én is fogszabis vok (13éves)és nekem volt 1-2 hétig ilyen megnyomtam lelapult és aztán vissza.ezelatt az 1-2 hét alatt elmúlt.várj még 1.5 hetet sztem
2010. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez tényleg ennyire komoly, hogy műteni kell? Már kezd múlni. Lecitromoztam megint, csípett is, vérzett is, de lényegesen kisebb lett. Egyáltalán hogy kerülhetett ez oda?
2010. ápr. 1. 20:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, másnak van-e ilyen problémája, de azért azt szeretném elmondani, hogy elég gonosz dolog rögtön rosszindulatú sarcomával ijesztgetni mindenkit egy hülye kinövés miatt, ami nem vérzik, nem sebes és nem is nő. Mellesleg teljesen jól vagyok, ráadásul olyan régóta ott van az a szar, hogy ha rosszindulatú sacomám lenne, már nem is élnék. Sok más dolog is lehet egy kinövés, nem csak rák, és nem tartom azt sem valószínűnek, hogy egy néhány mm-es szar miatt azonnal kórházba kéne feküdnöm. (volt már nagyobb kinövésem is, amikor elkezdett rohadni az ínyem, a fogorvos egyszerűen kikanalazta a gyulladást, és mehettem is haza...). Egyszóval meggondolatlanság szerintem rákkal meg mindenféle műtéttel ijesztgetni a beteget úgy, hogy nem is látod.
2010. ápr. 1. 23:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Akármi is lehet. Azért kellene megvizsgáltatni egy sthomatológussal. Első az Ön egészsége.
2010. ápr. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!