Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért akarják ennyire kihúzni...

Miért akarják ennyire kihúzni a bölcsességfogaimat?

Figyelt kérdés

Elmentem egy ilyen állapotfelmérésre, és ráírták az összes bölcsességfogamat, amiből 2 tökéletesen működik, kettő meg még ki sincs nőve.


Miért akarnak ezektől ennyire megszabadulni? TB-s fogorvos is írt egyszer beutalót amit otthagytam nála, mert hogy nekem jók a bölcsességfogaim.


2016. jan. 14. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, neked miért ragaszkodnak hozzá, de nálam több fogorvos is megállapította és végül már szemmel is látható volt, hogy a bölcsességfogaktól nagyon összeszorult a fogsorom és teljesen egyenetlenné tette, nem fértek el a fogak. Kettőt ki is szedtek és fogszabályozó kellett, hogy helyrejöjjön a fogsor.
2016. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy kevés a hely? vagy impaktáltak?
2016. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát ha azt nézzük 2 még ki sem nőtt, viszont nem zavar sehogy. Olyan mint egy kis "daganat" ugyanis a tetejét bőr borítja és kinőne - mint amelyik így tett - ha lenne helye, de ahhoz ki kéne húzni az előtte lévő fogat - de minek.


Viszont így hogy ott van csak, lefedve "bőrrel" nem gondolom hogy bármi gondot okozna. A másik bölcsességfogam alul az most bújik így mint ahogy írtam, mert kihúzták az előtte lévőt.


A 4. bölcsességfogam meg már eszem tudja mióta kinőtt, picit befelé dől, de nem észrevehető csak tükörből viszont elfér.


Csak ugye elküldtek egy panoráma röntgenre, észrevették az összes fogat, és ami úgyszintén hogy bölcsesség fog azt szó nélkül rögtön ráírták.


Ahol ezelőtt voltam ott csak azt a kettőt akarták kihúzni ami már ki van nőve. - gondolom ők nem látták a másik kettőt.

2016. jan. 14. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert értik a munkájukat. Miert van ennyire szükséged rájuk? Kényelmesen és alaposan tudod őket tisztítani? Ha nem akkor úgyis hamarosan ki lesznek húzva, mikor elviselhetetlen fájdalommal mész fogorvoshoz.


Én megszabadulnék tőlük, pedig tökéletesen bújt ki az összes.

Eddig egy lett kihúzva és sokkal kényelmesebb azon az oldalon mosni a 7-esem hátsó felszínét. A 8-asokat nehéz MEGFELELŐEN tisztítani. Nekem kész szenvedés, öklendezek.


A rtg felvételt láttad?

2016. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem nyár óta kezdett jönni a bal felső 8-as bölcsességfogam. A bal oldal az egyetlen, ahol a 8. fogam jön a sorban, a többi helyen, bal lent, jobb lent, jobb fent, mindenhol ki lett húzva a 6-os őrlő. Kivéve a bal felső, így ott elég szűkös lett a hely így a 8. fognak...

Ugyancsak nyáron, gyökérkezelni kellett a bal felső 1-es fogam. A doki szerint szuperül sikerült, jó lett a gyökértömés, nincs gyulladás, röntgen szerint tökéletes minden. Igen ám, de az érzékenysége csak nem múlt el. Nem fáj, enni is tudok vele, bár nem 100%-os. Valami van vele... A napokban, 4 hónappal a gyökértömés után, lüktetett is kicsit...

Dokihoz vissza, hogy na most mi van. Panoráma röntgen: minden szuper a gyökérkezelt bal felső 1-essel, viszont, az a bölcsesség fog ott hátul... na annak lehet, hogy nem kéne ott lennie... Mert, lehet, LEHET, hogy talán mivel elég szűkös a hely neki (szenvedek is vele, ahogy tör kifelé, az egész bal felső állkapcsom görcsbe van). És LEHET, hogy emiatt nyomja az egész fogsort, így ezért okozhat panaszt a bal felső 1-es fognál...


Úgyhogy megyek, és kihúzzák a bölcsességfogam. Így LEHET, hogy elmúlik az érzékenysége az 1-esnek is. LEHET.


Igazából még kint sincs teljesen, meg talán ferdén nől is, és még talán a gyökér se egyenes. Kicsit be vagyok fsva, de... LEHET, hogy így megszűnik az első fogam problémája is.


Volt esetleg valaki hasonló cipőben, vagy hallott már róla, hogy hátsó fog okozhatja az első érzékenységét, mert nyomja, meg kisugárzik oda?

2016. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Utolsó vagyok.


Azóta kihúzták, az bal felső 1es panaszmentes.

2019. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!