Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogam! Mit csinálhatok,...

Fáj a fogam! Mit csinálhatok, hogy csillapítsam? Sürgős!

Figyelt kérdés

Na jó, most épp nem fáj, de olvasd el...


Ma reggel, amikor felkeltem, nagyon fájt az egyik fogam. Ez azért furcsa mert öt éves korom óta nem volt baj egyik fogammal se! (16 vagyok) Bevettem egy Algoflexet, és már olyan negyed órája nem fáj, remélem, nem is jön újra elő...


Azt szeretném tudni, hogy így előjöhet újra a fogfájás? Ha igen, mit tehetnék?


Még megjegyzek annyit, hogy az elmúlt időkben semmi "különlegeset" nem csináltam a fogammal (nem ütöttem be, stb.), de sajnos elég szuvas :S (jobb hátsó metszőfog alul)


2010. márc. 27. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor a jövőhéten el kellene menni fogdokihoz. Ha nagyon fáj estére még be vehetel egy másik fájdalom csillapítót!
2010. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

jobb hátsó metszőfog?? szerintem őrlőfogadra gondolsz.

a gyógyszerek amúgy csillapítják a fájdalmat, de az okot nem szüntetik meg, így valószínűleg újra fog fájni, főleg ha nagyon szuvas, mert sajnos a fogak nem gyógyulnak maguktól. én is javaslom, hogy jövő héten menj el fogdokihoz, mert ha húzod-halasztod akkor 1. eléggé fájni fog 2. már csak gyökérkezeléssel lehet megmenteni, 3. húzás lesz.

2010. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mire vársz? Magától nem tömődik be! A fog nem attól fáj, hogy beütik! Mit tehetnél? Talán fogorvoshoz mehetnél. Hétfőn.
2010. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen, őrlőfog... elnézést, siettem a kérdés megírásával


halasztani pedig semmiképp nem fogom, hétfőn fix, hogy elmegyek fogorvoshoz - a gond csak az hogy amikor felkeltem és fájt, akkor azt hittem, hogy ma délig nem bírom ki

2010. márc. 27. 11:07
 5/11 A kérdező kommentje:

na, mostanra teljesen elmúlt a fogfájásom :)

azért még hétfőn fogdoki :)

2010. márc. 27. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
menj biza, nekem is volt olyan, hogy nagyon fájt, megfogadtam, hogy elmegyek aztán elmúlt végül mégsem mentem el, és húztam rendesen, a végén húzás lett belőle, ezt ne vrád meg.
2010. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mentolos szájvízzel öblögess esetleg még, mert az fertőtlenít, gyulladáscsökkentő:)

és amint elkezd újra fájni, fájdalomcsillapító:)

és majd fogdoki, ha nem múlik:)

jobbulást:)

2010. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ez azért furcsa mert öt éves korom óta nem volt baj egyik fogammal se! (16 vagyok)[...] Még megjegyzek annyit, hogy az elmúlt időkben semmi "különlegeset" nem csináltam a fogammal (nem ütöttem be, stb.), de sajnos elég szuvas :S"


Hogy ne lett volna baj a fogaiddal, ha azt írod, hogy szuvas? Egyébként akkor azért fájt, mert a szuvasodás elérte az idegeket. Most jóeséllyel megúszod egy töméssel, ha halasztod, akkor gyökérkezelés lesz belőle, ha pedig még tovább halogatod, akkor húzás.

2010. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de egy idő után egyszerűen megszűnt és már vagy 10 éve nem volt problémám vele
2010. márc. 27. 17:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Arról a fogadról van szó, amelyik most fáj?

Mert akkor könnyen lehet, hogy azért nem fájt 10 évig, mert egyszerűen elhalt, ebben az esetben most azért fáj, mert begyulladt, tehát esélyes a húzás.

2010. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!