Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a fogtömés elől?...

Mennyire fáj a fogtömés elől? És a barázdazárás?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam fogorvosnál a sulival, és azt mondta addig nem mehetek fogszabájzásra, amíg be nem tömi a farjasfogamat,mivel kilyukadt. Be van gyulladva az ínyem, és kaptam rá Elmex gélt (arról vélemény?) 2 hét múlva kedden megyek vissza. Mennyire fog fájni a tömés? Mennyire kellemetlen az injekció?

Válaszokat előre is köszönöm :)



2016. jan. 23. 08:35
 1/3 kápozszta válasza:

Az öcsémnek volt mind a kettő. Azt mondta mindegyik fájt

de a barázda zárás lesz a "kelemesebb" érzés.

Ha félsz a tűtől akor ciki az inyekció.

A gyulladásrol nem tudok mondani szemit se a gélről bocs.

2016. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tűtől annyira nem félek, félévente megyek vérvételre csak azért gondolom kellemetlenebb ha a számban van.. :D

Köszönöm a válaszod :)

2016. jan. 23. 08:47
 3/3 Crisopher ***** válasza:
Igazából a szádban kevésbé érzed az injekciót, de teljesen más érzés, mint ha bőrbe kapod. Mivel érzéstelenítik a területet, ezért nem fogsz fájdalmat érezni. Ha esetleg éles, szúró fájdalmat érzel, akkor jelzel a dokinak, aki ad még egy injekciót. A második injekciót ilyenkor már meg sem érzed, amikor beadja, mivel érzéstelenített területre kapod. Nekem is tömtek elöl fogamat, semmivel sem volt rosszabb, mint hátul.
2016. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!