Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma kihúzták a fogam és össze...

Ma kihúzták a fogam és össze is kellett varrni, a varratszedés fájni fog?

Figyelt kérdés
Sajnos az arcüregemmegnyilt ahogy kihuzták a fogam ezért össze kellett varrni. 1 hét mulva megyek varrat szedésre. adnak érzéstelenitőt? nem fog fájni? addigra össze forr nem fog szét nyilni? nagyon félek mert a doki azt mondta vigyázzak mert akár arcüreg gyulladást is kaphatok :(

2016. jan. 25. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég szedték ki a varratokat. (szintén foghúzás)

Én baromira félek a fogászattól, így varratszedésre is kértem érzéstelenítést.

Befújták lidocain spray-vel, és semmit nem éreztem. Csak néha volt olyan érzésem, hogy "na most ért az ínyemhez a hideg csipesz.

Tényleg nem fájt. Szétnyílni meg nem fog, mert elég pár nap, hogy összeforrjon.

2016. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz kepest hogy milyen lesz amikor elmulik a fajdalomcsillapito amit a foghuzasra kaptal, hidd el, a varratszedes meg sem fog kottyanni...
2016. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A varratszedés nem fáj, az orvos elvágja egy ollóval a cérnát, ami kilóg a sebből, aztán egy csipesszel kihúzza. Nekem inkább csikis érzésem volt ilyen esetben korábban. Ne ugrabugrálj, ne erőltesd magad és ne nagyon hajolgass, ha nem muszáj. Ha muszáj, akkor is csak lassan és óvatosan, de jobb, ha inkább ágyban pihengetsz pár napig. Orrot ne fújj erőssen, inkább csak törölgesd, habár ha össze van varrva, az biztonságos. Legfontosabb a tisztaság, tejet, tejterméket, cukros dolgokat ne fogyassz ameddig a seb össze nem húzódik. Ma az ujjadra tegyél fogkrémet és azzal tisztogasd óvatosan a seb környékét, holnap már nagyon óvatos fogkefét is használhatsz, de a fogkefe is legyen tiszta. Moss fogat minden éves után, két–három nap múlva óvatosan öblögethetsz langyos kamillateával is, annak fertőtlenítő hatása van. Ha meg van duzzadva, akko jegeld, egy zacskóba tegyél jeget, jégkockát és az egészet csavard be valamilyen tiszta rongyba, azt tedd az arcodhoz, nagyon sokat segít. Figyelgesd a sebet nem jön–e belőle genny, de ne nagyon piszkáld, ne érj hozzá semmivel, ne kapargasd, ne szívogasd. Ha nagyon–nagyon fáj, akkor érdemes megnézni alaposan és ha látod, hogy jön belőle a genny, akkor nagyon óvatosan a seb körül próbáld kicsit megnyomkodni ameddig jön belőle. Ez akár pár nappa később is jelentkezhet. Ha másnapra nem maradt abban a gennyesedés, akkor menj vissza az orvoshoz. De ami fontos, hogy a seb színe egy idő után fehér lesz, az nem genny, az jó ha fehér, mert azt jelenti, hogy szépen gyógyul. A genny az inkább sárgás és látszik, hogy folyik ki, amikor a seb környékén az ínyt ujjal kicsit megmozgatod. De ha nem jön belőle semmi, akkor jó, amkor ne nyomogasd folyton, akkor egyáltalán ne piszkáld a környékét sem, csak ha mosod. Ha csak kicsit fáj, akkor még nem biztos, hogy gennyesedik, az pár napig természetes. Vegyél be Cataflamot vagy más fájdalomcsillapítót, de vigyázz az adagolásra, ne vegyél be egy nap többet mint amennyi a tájékoztatóban le van írva. Elég sokáig tart ameddig meggyógyul, nekem majdnem egy hétig duzzadt volt és miután óvatosan kinyomogattam belőle a gennyet, akkor kezdett el csak elmúlni és gyógyulni. Túl lehet élni, csak ameddig tart, addig rossz egy kicsit... Jobbulást! :-)
2016. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kaptam antibiotikumot azt be kell szednem mert nehogy véletlenül arcüreg gyulladást kapjak. talán igy nem fog begyulladni :) köszönöm a válaszokat :)
2016. jan. 26. 00:43
 5/6 AlexMason válasza:

Szia nekem ma volt varratszedésem, nem volt semmiféle érzéstelenítés, egyszerűen benyúlt, piszkált kicsit valamit, egy kis gézzel törölgette a sebet és annyit mondott, hogy kész is van. Én nem érzékeltem fájdalmat egyáltalán, pedig a foghúzás nagy műtét volt, nem jött ki egyben, ezért vésni kellett.

Nekem fehéres, sötétvöröses a seb, fáj is piszkosul, 8 óránként iszom egy flectort, mert különben a fejem is fájni kezd.

Kitartás, ki kell bekkelni

2016. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már túl vagyok rajt de nem éreztem semmit :) nem fájt :)
2016. febr. 14. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!