Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kell húzni a fogamat?

AlexMason kérdése:

Ki kell húzni a fogamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy egy éve egy gyökérkezelt betömött fogamból kijött a tömés, a fogorvosnő akkor azt mondta, hogy berak ideiglenesen valami habi tömést, és hogy ő implantátumot javasolna, ami 200 ezernél kezdődik, ezért mondtam, hogy köszi nem. Akkor eljöttem tőle ezzel az ideiglenes töméssel, ami azóta ugyanúgy kijött a fogamból, de a suli, ingázás közepette nem mentem még el fogorvoshoz, tehát mondhatjuk, hogy több hónapja lyukas foggal mászkálok. Nem egy pici lyukról beszélek, a nyelvem hegyét simán bele tudom tenni. Most a vizsgák után terveztem menni, és egy-két napja elkezdett eléggé fájni. Ezidáig nem volt gond vele, semmi fájdalom, max étel ment bele, de nem volt érzékeny egyáltalán. Az lenne a kérdésem, hogy ha ennyi ideig nem volt betömve, és ki volt téve mindennek, akkor ha most elmegyek fogorvoshoz, van rá esély, hogy tisztes töméssel áldanak meg, vagy mindenképpen kihúzzák?


Remélem érthető volt, előre is köszönöm!

20/F



2016. jan. 31. 22:27
 1/7 anonim válasza:
Ha nem egyfolytàban fàj akkor elvileg menthetö. Tisztes tömést mèg nem fogsz kapni, azt csak akkor kapnàl ha az ideiglenes még bent lenne ès a doki szedné ki. Szòval gyógytömès következik hogy erősödjön ès risztuljon a fogad. Pàr hét ès megy a vègleges.
2016. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, én munka mellett el tudok menni kb 8 havonta egyszet a 80 km-re lévő fogorvosomhoz, pedig nyári szünetem sincs...amúgy igen, kihúzzák és reménykedj benne, hogy nem tályog van alatta, mert akkor szájsebészet lesz és lehet ki kell húzni a szomszédos fogakat is. Mellesleg, nem értem, hogy lehet valaki ennyire igénytelen 20 évesen...
2016. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszi a segítséget, nem egyfolytában fáj, tegnap pl. délután kezdett el fájni, éjszaka munka közben már nem fájt, ma ismét délután felé fájt kicsit, de nem elviselhetetlen a fájdalom.


2. Válaszoló: köszönöm a te segítségedet is. Egyszerűen kiment a fejemből, hétköznap az egyetemen nem figyeltem rá, hétvégére hazajövök, akkor dolgozom, így - mivel mint mondtam, nem volt kényelmetlen - kiment a fejemből. Köszönöm a kritikát, de tartsd meg magadnak, nem vagyok kíváncsi rá, hogy szerinted mennyire vagyok igényes, te kommenthuszár. Csőke

2016. jan. 31. 22:40
 4/7 A kérdező kommentje:

UPDATE


Na megjártam a fogorvost, kihúzta a fogat, darabokban jött szépen vésővel, úgyhogy ezzel is le van a gond. Azt mondta hogy ez már korábbról roncsolva volt, és az a gyökértömés anno semmit nem segített rajta, mindenképpen ki kellett volna húzni.

2016. febr. 1. 12:21
 5/7 anonim válasza:

Melyik fogad volt? Én is így jártam ma.

Én azért mentem dokihoz, mert letört kb. fog negyede. Töméssel-cementtel akarta javítani, de már az előkészítésnél ripityára törött, így kihúzta. Mondjuk nekem ajánlotta rá még így is a koronát, 65 ezer lett volna gyökérkezeléssel.

2016. febr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

bal alsó zápfogam volt, nem tudom hányas, kettővel a bölcsességfogam előtti.

Neked melyik fogad volt? Implantátum lesz?

2016. febr. 1. 22:53
 7/7 anonim válasza:

Nekem jobb felső kisörlő (szemfogtól a második)

Egy implantátum olyan 200 000 körül van, szóval nem hiszem, hogy csináltatok...

2016. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!