Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után vagyok, normális...

AlexMason kérdése:

Foghúzás után vagyok, normális, ha ilyen az állapota a fog helyének? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hali. Tegnap délben húzták ki a bal alsó egyik fogamat, kettővel a bölcsesség előtt (6-os fogam talán?). Azóta még folyamatosan fáj, Flector port keverek és iszok úgy 3-4 óránként, az kb negyed óra alatt megszünteti a fájdalmat, de mégis mindig kiújul a fájdalom. Az arcom be van kicsit dagadva, borogatom egész nap, szájzáram nincs. Tegnap este egy kis levest ettem, ma már óvatosan fogat is mostam, illetve a másik oldalon rágva ettem kenyeret illetve rakott krumplit jól összenyomkodva. Pénteken szedik ki a varratot

Kérdéseim: normális, hogy még fáj a helye? Az is, hogy fel van dagadva az arcom kicsit? Valamint a fog helyénél fehéres-sárgás foltokat látok az ínyemnél, ez gondot jelent?

Olvastam pár helyen, hogy öblögetnek valamilyen fertőtlenítővel. Ez ajánlott? Nem fogja a vérdugót elmosni?

Remélem érthető voltam, előre is köszönöm!



2016. febr. 2. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Pár napig ne öblögess, az a fehéres cucc normális, a fájdalom és a duzzanat a gyulladástól lehet, biztos gyulladt volt a fogad. Tegyél az arcodra hideg vizes borogatást.
2016. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Normális, hogy fáj a helye (frontnál később előfordulhat még fájdalom, nekem évek óta húzták az egyiket és frontos időszakban "érzem"). A duzzanat is, hisz megrángattak rendesen és seb van a szádban.

Valószínű gyulladt volt és az genny. A fehér pedig varr, csak a szájban nem barnul meg, mert a nyál mossa.

Ne öblögess még egy hétig kb, mert kijöhet a vérdugó és akkor a csont is fertőződhet, sokkal lassabban fog gyógyulni, fájdalmasan.

2016. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Még kicsit duzzadt, de most már oda jutottam, hogy kb 8 órát bírtam flector nélkül, annyira kevésbé fájt, mint előtte. Sárgás-fehéres még a fog helye, meg ilyen sötétvöröses is, feltételezem, az alvadt vér miatt. Holnap megyek varratszedésre
2016. febr. 4. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!