Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez mi lehet? Elcsúszott az...

Ez mi lehet? Elcsúszott az alsó fogsorom?!

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre, fogmosás után, amikor összeérintettem az első fogaimat, hogy az alsó fogsorom közepe el van tolódva balra a felső középhez képest.

Ez meg mitől??? Én annyira vigyázok a fogaimra, szinte lesokkolódtam amikor észrevettem!

Mi lehet, magától gondolom nem múlik el :((( milyen orvoshoz kell ezzel menni, mit csinál vele?

Valakinek volt már ilyen?? Ugye nem marad így? Van rá megoldás? Műteni kell?

Soha nem hallottam még ilyenről! :(



2016. febr. 12. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltehetően nem tökéletesen szimmetrikus a koponyád és az állkapcsod, de ez nem olyan ritka, mint gondolnád. Csak az a furcsa, hogy csupán most vetted észre, pedig nyilván mindig ilyen volt.
2016. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen, mindig megnézem fogmosás után őket, szépen egymás alatt voltak egészen tegnapig. :(
2016. febr. 12. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nő a bölcsességfogad, és nyomja előre a többi fogat. Gyorsan irány a doki, panorámaröntgen, és ha kell, kiszedik a bölcsességfogat, mielőbb nagyobb kárt okoz.
2016. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Állkapocs probléma nem lehet? Amikor kitátom a szám és visszacsukom, tesz egy "hullámot" az alsó.

Az eddigi válaszokat köszönöm.

2016. febr. 13. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:
De lehet. Majd az orvos megmondja.
2016. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál...

Panorámaröntgen, az alsó bölcsességfogaim mélyen az ínyemben vannak és fekszenek... A doki szerint pedig lehet hogy az okozza DE lehet az is hogy nem, talán meg sem kell műteni, hát inkább elmegyek majd maszekhoz, de most más bajom is lett -.-

2016. febr. 15. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kérdező mi lett végül? Ma én is észrevettem hogy az alsó fogsorom balra csúszott és meg vagyok ijedve..
2021. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!