Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon macerás egy gyökér...

Nagyon macerás egy gyökér kezelés, megéri?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, ami már egyszer tömve volt, és mostanában a hidegre, és az édesre benyilal, valamint folyton keserű ízt érzek arrafelé, és nyomásra is elég érzékeny olykor. Gyanítom, hogy idegelni kell. De nekem még sosem volt részem ilyenben, csak pár negatív élménybeszámolóban az ismerősök által. Hogy beletelik pár alkalomba, mire befejeződik a kezelés, eléggé fájdalmas, és hogy nem biztos az sem, hogy megmarad a fog.
2016. febr. 16. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy gyökérkezelés,vagy húzás, gondold át,hogy megéri-e. Egyébként az orvosod tudja megmondani,mennyire macerás. Van egy gyökérkezelt fogam,annak egy gyökere van, egyátalán nem fájt,sem előtte ,sem alatta sem utána. Pedig az a fogam már törött is volt,de megmentették. Most van egy olyan,aminek 3 gyökere van,az már tényleg macerásabb, lehet kell majd mégegy kezelés,de most fáj egy másik,így nem tudom megmondani hogy ez a gypkérkezelt fáj e,úgyhogy addig nem engedem betömni véglegesen,míg ki nem derül,hogy ez fáj e.

De nekem ez még mindig jobban megéri,mint a húzás.

2016. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt. Nem volt semmi negatív benne.

Ha kapsz érzéstelenítést, akkor nem fáj.

Többször vissza kellett mennem, nem tudom, pontosan miért :)

Tettek bele gyógyszert, ideiglenes tömést. És csak később tömték be véglegesen. Nem tudom, hogy ez mindig így van-e, vagy nekem volt valami gyulladás is, azért.

A fog idővel elhalhat. Könnyebben törik.

3 fogam van gyökérkezelve. Egyből letörött egy darab, sok évvel a kezelés után, nem kellett húzni, kipótolták.

A másik 2-re tetettem koronát, hogy védje és megelőzzem az esetleges problémát. De ezt is sok-sok évvel a kezelés után.

Szerintem először csak menj el egy vizsgálatra. Egyáltalán nem biztos, hogy gyökérkelezni kell.

Az érzékenység lehet mástól is. Kipróbálhatsz pl. erre való fogkrémet is.

2016. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem már gyökérkezelték több fogamat is, nem éreztem fájdalmat, jól elzsibbadtam. Inkább azt, mint húzás és fognélküliség.
2016. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!