Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap ragasztották be véglege...

Osterban kérdése:

Tegnap ragasztották be véglegesen a hidam, de ma már ki is esett. Ez ilyen lesz? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Olyan fogorvosnál voltam, akit sokan dicsérnek, és egy elég drága cirkon hídtagról van szó. Azt mondták, 24 óra, amíg megköt a ragasztó, addig legyek óvatos. Tegnap délben ragasztották fel, és ma délután háromkor úgy gondoltam, hogy akkor letesztelem, de az első harapásnál lejött - sima melegszendvics. Sikerült visszanyomnom, hétfőn megyek megint a dokihoz, remélem, addig kitart valahogy. De eléggé el vagyok keseredve. Azt hittem, ez egy stabil dolog, amivel bármit lehet enni, lehet rágózni, ilyesmik. Vagy az is, csak peches vagyok? Vagy még kímélni kellett volna? Ha van hidatok, nektek milyen tapasztalataitok vannak? Mennyire kell aggódni, hogy lejön?

2016. febr. 16. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez semmi esette sem normàlis!
2016. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok függ attól is, hogy mennyire sapka szerűek a koronák ragasztott részei, mert ha nincs üregük, amibe a fogcsonk mélyen és precíz illeszkedéssel belenyúlik, akkor a rágás oldalirányú erőhatása meglazíthatja a kötést, ami alakzárás híján csak a ragasztóval valósul meg. Az én egyik hidam több, mint harminc éves, élő, lecsiszolt fogakra került, amelyek nem voltak sérültek a csiszolás előtt, és csak annyi baja van, hogy a fém szerkezetről a belső oldalon lejött egy részen a fogszínű zománc bevonat, de ettől a használhatósága, terhelhetősége ( mandula, dió, mogyoró, stb. kemény ételek rágása) megmaradt. A frontfogaimon lévő híd csak alacsony, tömött csonkokon ül, nem is mernék egy almába beleharapni vele. A koronákhoz, hidakhoz használati utasítást is kellene adni, mert nem mindegyik terhelhetősége éri el a természetes fogét.
2018. nov. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!