Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóhoz miért nem...

Fogszabályzóhoz miért nem szabad elmex fogkrémet használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptam egy tájékoztatót, amiben azt irták hogy fogszabályzó viselésekor nem szabad elmex fogkrémet használni a fluorid tartalma miatt. Ma voltam bent és megkérdeztem egy számomra ismeretlen doktorurat es azt mondta, hogy azért mert annak magas a fluorid tartalma. De csak a narancssárgáé. Momdtam h én zöldet használok. Momdta hogy az jó mert nincs akkora fluorid tartalma. Hazaértem és megnéztem. Tökéletesen ugyan annyi a kettőnek! Szóval fogszabályzósok? Ti milyet használtok?

2016. febr. 22. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A fluorid típusa a mérvadó. A sárgában olafluor van, ami védőréteget képez a fogon, a zöldben meg ha jól tudom sima nátriumfluorid van mint a legtöbb fogkrémben.
2016. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindig variálom, de elmexet általában nem szoktam. Signal vagy colgate krémek közül válogatok hangulatomtól függően. Viszont a fluorid miatt a napi 5-6 fogmosás miatt igyekszem kis mennyiséget használni én is, mert baromira nem egészséges.
2016. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi! oral-b complete-t vettem. :)
2016. febr. 24. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!