Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog környékén,...

Bölcsesség fog környékén, normális a fájdalom?

Figyelt kérdés
Szóval elkezdett nőni az utolsó bölcsességfogam, tegnap kezdődött hogy a 4. bölcsességfogam (bal alsó) környékén elkezdett fájni a ínyem, főleg mögötte és be is dagadt. Az előző 3-al nem volt probléma, de ez most tényleg kegyetlenül fáj, még ha nyelek is. Evés, ivás eszembe se jut. Ez egyénfüggő úgy általában, vagy akinek ennyire fáj, ott már gondok vannak?

2016. febr. 24. 15:06
 1/3 TR75 ***** válasza:
Amennyire tudom, egyénfüggő. Sok mindentől függ, a többi fog helyzetétől is. Van, aki ilyenkor belázasodik, a nyirokcsomói megduzzadnak, miegyéb. Ha nagyon fáj, érdemes fogorvoshoz menni vele, aki segíthet a problémán (az ínyt a fog fölött picit felvágja, hogy a fog ki tudjon bújni, ha ez a gond).
2016. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 HUN_Sector ***** válasza:

Nekem kb 3 hét után most múlt el. Szétfeszítette az ínyt (szétrepesztette). Gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő tartalmú készítményekkel öblögettem, mint a corsodyl, a cserszömörcés szájvíz és a pálinka. :)

Tudod nem midnegy, hogy a bölcsességfogad hogyan helyezkedik el és hogy van e megfelelő tere, hogy kibújjon. Ha nincs, akkor a a fogorvosnál, vagy szájsebészeten szokták az ínyt szabaddá tenni, szükség esetében a bölcsességfogat eltávolítani. Ugyanis ha a fog nincs kint eléggé, ha az íny nem lefejthető, akkor kevés fogorvos szokta bevállalni a tennivalókat.

(nekem a 4-ből eddig kettőt műtöttek ki, egy 5 éve félrefordulva, félig kibújva létezik, a negyedik meg friss, alig pislákol ki az ígyből)

2016. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A duzzanat az nekem is megvan már, kb köpni-nyelni nem tudok :) Viszont, jó tudni hogy nem minden esetben húzzák ki a bölcsességfogat amikor probléma adódik. Amúgy a többi 3-ból nekem is egy van kint tökéletesen(mintha mérnöki segítségével rakták volna oda), az egyik pedig picit hátrafelé fordulva, a másik pedig félig, de legalább nem fájnak. Amúgy, holnap ha még fáj mindenképp terveztem egy fogorvost, ha más nem picit megszabdalja. Addig pedig, akkor én is nyomatom a gyulladáscsökkentőt,fájdalomcsillapítót és a szájvizet. :)

Köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 24. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!