Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mozog egy fogam, ki fogják húzni?

Mozog egy fogam, ki fogják húzni?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy mozog egy fogam. Szerencsére nem elől, de viszonylag fiatal vagyok, 26 éves. Mindenképp kihúzzák a fogam? Még sosem volt mozgó fogam, így nem tudom.

Ebből nem lesz semmi bajom, mármint szövődmény, ugye?

Orvoshoz természetesen elmegyek.



2016. márc. 4. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Sínbe kellene rakni, illetve tudni kéne hogy miért lazult ki a fog. Parodontológust kellene felkeresni, ez az ő szakterülete.

Lehet-e szövődmény? A kilazult fog nem egy önálló jelenség, hanem valaminek a tünete. Kezelés nélkül meg a tünetek csak erősödnek, több fogad is meglazulhat. Stabilitás nélkül pedig elhalnak (megszakad a fogbél és az állcsontban lévő ideg közti kapcsolat) vagy ki is eshetnek.

"Még sosem volt mozgó fogam, így nem tudom." Hogyne lett volna: neked is voltak tejfogaid.

2016. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet ínygyulladástól, nekem is volt ilyen, ahogy elmentem fogkőleszedésre és váltottam elektromos fogkefére, megszűnt. Az ínyem helyreállt.
2016. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!