Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhességem elején járok és...

Terhességem elején járok és most kezd fájni egy fogam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gond csak az ,hogy ez egy gyökérkezelt fog aminek valószínű ciszta van a gyökerén és rezekciot kell csinálni.Ez egy műtét ami fájdalom csillapítóval jár-lehet nem is eggyel.Mit tegyek, mert ha jól tudom a terhesség első10 hete a legmeghatározóbb a baba egészégének szenpontjából és nem tudom egy ilyen műtét mit tehet.Kérem segítsetek ha tud vki vmi jó ötletet:)
2007. nov. 11. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp csináltasd meg mert csak rosszabb lesz!a fogászaton tudnak a dni olyan fálydalomcsillapitót ami nem ártalmas a babára,csak szólj hogy terhes vagy!
2007. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Röntgent tilos! De a fogakat szabad, sőt kell is kezelni.

Régebben úgy gondolták, hogy gyengülnek is a fogak a terhesség alatt, de ennek nem kell szükségszerűen így lennie. A fájdalomcsillapítók helyileg hatnak nem ártalmasak a babára. Antibiotikum is van amit kaphatsz a terhesség alatt. Ezzel együtt, mindenképpen szólj, hogy terhes vagy.

2007. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg a fogaidat,majd kezdj el szedni kálciumot!!!Erősíti a fogzománcot,így kevésbé romlanak a fogak.
2007. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Paramax Rapid 500 mg -os tablettát szedhetsz ez fájdalomcsillapító. Nem árt a Babának sem én is Babát várok és előfordult hogy bevettem egy-két szemet.

A terhesgondozás ideje alatt úgyis kell menned fogászati szűrásre, de menj el most kérdezd meg az orvost mit lehet tenni.

Egyébként fájdalomcsillapító injekciót nem adnak csak a terhesség első 20 hete után, ezt onnan tudom mert nekem is most kell visszamennem a fogorvoshoz hogy betömje az egyik fogam.

2008. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!