Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eléggé parázok attól, hogy ki...

Eléggé parázok attól, hogy ki kell majd húzni a fogamat. (? )

Figyelt kérdés

Gyökér kezelik a fogamat, és azt mondták, hogy hogyha nem gyógyul igazán a gyökér (vagy mi), akkor ki kell húzni. Ha kihúzzák, akkor utána milyen lesz? Ott lesz egy hely a két fogam között? Eléggé parázok tőle.

14/F


2016. márc. 11. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
14 éves korban gyökérkezelés, ez elég fura. Igaz, nekem 16 évesen volt egy fémkoronás fogam, de hogyan megy ennyire tönkre 14 évesen egy fog ??? Ha kihúzzák, egy kis hézag lesz, de majd ha jön a bölcsességfog, az előrefelé fogja nyomni az előtte levőket és szűkül majd a rés.
2016. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen...lehet,hogy gáz stbstbstb. Már annyiszor megkaptam ezt,hogy meg sem tudnám számolni. Volt/van egy lyukas fogam és nem vettük észre,egyszer csak arra lettem figyelmes,hogy a fogamon érzem az ínyemet...magyarán belenőtt a fogamba az ínyem... De most nem ez a lényeg. Remélem meggyógyul a gyökér és akkor nem kell kihúzni... csak nem szeretnék műfoggal,vagy 1 fog hiányában élni.
2016. márc. 11. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik fogról van szó. Rágófogak esetében meg lehet oldani fogszabályzással (a mögötte lévő fogat előrehúzzák), front területen viszont fogpótlás szükséges (híd vagy implantátum). Bár mindkettő elég költséges megoldás.
2016. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!