Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet teljes életet élni...

Lehet teljes életet élni fogtömésekkel? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 8 darab tömött fogam, a szokásos hátsó rágó fogak alul és felül. Annyira rosszul érintett a dolog, hogy semmi édességet nem merek enni azóta (pedig imádom), van, hogy naponta 5x is fogat mosok, rendszeren használok fogselymet, és csak szénsavmentes ásványvizet iszom.


Nincsenek adataim azzal kapcsolatban, hogy másoknak hány tömött foga van. Úgy érzem, én vagyok az egyetlen 18 éves fiú, akinek ennyi fogtömése van. Nem túlzok, ha azt mondom, minden nap attól félek, hogy újabb és újabb fogaim fognak elromlani, pedig mindig odafigyeltem a szájápolásra. Nem tudom, miért romlottak el a fogaim, így a legjobb, ha mindent kiiktatok az életemből, ami kockázati tényező lehet.


Nektek, hány tömött fogatok van? Ki hány éves?


2010. ápr. 3. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 vagyok és úgy emlékszem 3 tömött fogam van. Semmi problémám nincs velük.
2010. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudsz ilyen félelemben élni? Ennyi azért nem tragédia a tömött fog, ne csinálj hisztit belőle.
2010. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a világon, és a mi országunkban is nagyon rosszak az emberek fogai. civilizációs betegség. Senki nem dicsekszik azzal, hogy "Képzeld, de hulladék a fogsorom", ezért lehet, hogy nem tudsz arról, hogy másnak is mennyi tömött foga van. Vannak szerencsések, akiknek minden foguk jó, de a legtöbb embernek több tömött foga is van. Ha nem is látszik, akkor is feltehetőleg van, csak fehér töméssel. Ne aggódj, étkezések után mossál fogat, ha nincs lehetőséged rá, akkor rágózz. Táplálkozz egészségesen, vagyis kevesebb édesség, több zöldség, mag, ami kemény, és tisztítja a fogakat, na meg tele vannak vitaminnal és ásványi anyagokkal. Fogselymezz esténként, fél évente fogorvosi vizit. akkor nem lesz semmi baj. Ha nagyon parázol, akkor vegyél Elmex fogszuvasodás elleni fogkrémet, már csak az ára is biztonságot sugároz a fogak felé :D
2010. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 fogam van tömve, ebből 3 gyökérkezelet, de teljes életet élek, ugyan úgy eszek mindent, semmiben nem gátol, maximum rámcsipog a mágneskapu.
2010. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj, ami történhet, hogy tovább romlik, aztán kapsz rá koronát és 20 évre megoldva. Kár ezen görcsölni. Akinek olyanok a fogai úgy is hiába sikálja naponta akár 5x is.
2010. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 tömött van, 3 pótolt. Mindez 19 évesen. Hallgathattam egész gyerekkoromban, hogy fölösleges fogat mosni, mert úgyis rosszakat örököltem. Hát ez egy nagy marhaság. Utoljára 14 évesen volt szükség fogkezelésre (azóta csak fogkövet kellett szedni), akkor húzták ki 3 fogam, azután elkezdtem napi 3x fogat mosni, fogselymezni, azóta Elmexszel mosok fogat, használok Elmex gélt és Elmex szájvizet, és félévente elmegyek dokihoz. Érdekes módon azóta nem romlanak a fogaim.
2010. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egész nap fogat mosni.

Ha valakinek olyan a foga, ott igen is számít az, hogy kajált, aztán csak pár óra múlva tud fogat mosni.

2010. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12 (vagy 13), tömött, ebből 1 gyökérkezelt, plusz még ki is kellett húzni fogszabályzó miatt, meg gyulladás miatt. De szerencsére nem látható helyről és a többi fogam a kihúzott fogak helyére ment:) Szóval ha megnézik a fogsorom, szinte tökéletes:) Én is rossz fogakat örököltem:(

23/L

2010. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!