Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzzem le a fogászat...

Hogyan győzzem le a fogászat iránti félelmem?

Figyelt kérdés
5-6 évvel ezelőtt volt egy nagyon kellemetlen élményem a fögtöméssel kapcsolatban, azóta remeg a combom, hasmenésem van ha csak rágondolok. Meghallom a fúró hangját és rosszul leszek. Kellene mennem 3 fogamat tömetni, de nagyon nagyon félek. Hogyan győzzem le a félelmem? Előbb-utóbb úgyis el kell mennem...

2016. ápr. 5. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szintén ilyen vagyok. De rájöttem, igazából fogorvoson múlik sok minden, hogy magán legyen, ne sztk-s, ne kapkodjon, nyugtasson meg, magyarázza a dolgokat. 24/l
2016. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A félelem úgy győzhető le a legkönnyebben, ha szembe szállsz azzal amitől félsz. És akkor elmúlik.
2016. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tudakozódj a fogorvos után, akihez mennél. Nem minden sztk fogorvos rossz. Én úgy enyhítettem a félelmem, hogy utána olvastam , illetve több ismerősöm is ajánlotta. 3 hónapja járok hozzá, húzások, tömések teljesen megvagyok elégve pedig sztk fogorvos. Nagyrészt rajta múlik hogy érzed magad a kezelés közben. Pl tőlem mindig kérdezi, jól vagyok? Fáj? Szóljak mindig a lelkemre köti. :)
2016. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem, hányinger, hasmenés, hideg izzadás már a otthon, a váróban romlott ez... Elmentem a körzeti háziorvoshoz, hogy kihez tartozom és mit ajánl. Írt fel 0,25ös Xanaxot, azt mondta hogy kezelés előtt fél órával vegyem be. Rendesen lenyugtatott, bementem és simán túléltem! Erre 2x volt szükség, két jó élmény, hogy nem akarnak megölni :D SZTK-s doki amúgy és azóta úgy megyek, hogy semmi gond, elbeszélgetünk, simán bemegyek!
2016. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem magas a fájdalomküszöböm.Ezért egyáltalán nem félek a fogorvostól.De ha fájna,akkor is lenne 1-2 dolog ami más megvilágításba helyezné a szituációt: 1.:Megéri szenvedni: Inkább fájjon 1 napig a fogorvosi kezelés,mint hogy napokig fogfájással éljek. 2.:Ha a fogászattal kapcsolatos szerepeket nézem,akkor azt mondom,hogy a fogorvosnak a rossz,nem nekem.Neki kell idegenek szájában matatni. 3.:Addig örüljünk,míg van aki segít. 4.:A sikerért mindig meg kell szenvedni.Ha hagytad tönkre menni a fogaid-ami biztos nem volt egy rövid idő-,akkor örülj,hogy ezt bár fájdalmak árán,de rövid idő alatt orvosolni lehet.
2016. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!